úvod | hledej | debata | forum | MMČR | MČR HA | foto | foto Fryba | video | LeMans/WEC | piloti a týmy | Evropa | inzerce | motorshop | historie | okruhy | odkazy

Brněnský Drak 2014

Informace ze závodu

Po roční odmlce se Nutrend racing vrátil na Masarykův okruh, aby se mohl utkat se svými soupeři v rámci závodu Brněnský drak 2014, při úvodním podniku Mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu 2014. Roční přestávka byla způsobena loňskou nepřízní počasí, kdy byla trať v polovině března pod vrstvou sněhu. Letošní ročník Brněnského draka lze ovšem označit za naprosto ideální. Slunečné počasí přálo jezdeckým výkonům Václava Janíka, Jiřího Svobody i Karla Hubáčka, tedy trojici pilotů Nutrend racingu. Celé startovní pole stejně jako jezdce Nutrend racingu přišlo povzbudit několik stovek diváků a s výkony jezdců museli být spokojeni. Vstup do nové domácí sezóny se obešel pro Nutrend racing bez technických potíží, které brzdily nebo dokonce zastavily některé ze soupeřů, a tak se mohl šternberský tým plně soustředit na ty nejlepší výkony v obou vypsaných závodech.

Úvodní nedělní klání vrchařů, jenž se vydali závodit na části brněnském okruhu v protisměru, rozdělilo první letošní mistrovské body. Nutrend racing zahájil svoji pouť za vavříny dvojitým umístěním mezi TOP 5 v rámci absolutního hodnocení. Václav Janík potvrdil „papírové“ předpoklady a své dvě jízdy s monopostem Lola B02 bývalé formule 3000 zvládl zdolat jako druhý nejrychlejší. Na první pozici Miloše Beneše nebylo možné pomýšlet, jelikož Miloš dokázal naplno využít konstrukčních a aerodynamických předností své kapotované Oselly, které není možné s formulovým monopostem za normálních okolností dohnat. Druhé místo Václava ovšem nebylo zadarmo, protože musel odolat útoku Davida Komárka, který se představil v novém voze Norma: „Souboj s Davidem byl opravdu těsný. Stříbro jsem uhájil o pouhých 7 setin sekundy. David ukázal, že jeho nové auto bude pekelně rychlé a nám tak přibyl další vážný soupeř. Nicméně tentokrát nám náš výkon na Davida stačil, ovšem přednost kapotovaných sportovních prototypů oproti formuli je nesporná a konkurovat je jim čím dál těžší.“

Překvapení si pro soupeře připravil při úvodním startu letošního roku Jiří Svoboda. S dvoulitrovým motorem svojí Normy M20F zvládl konkurovat i silnějším strojům a v celkovém hodnocení závodu se umístil na pátém místě, v rámci své skupiny pro dvoumístné sportovní prototypy pak obsadil třetí pozici za stroji Davida Komárka a Dušana Nevěřila. I Jiří se musel o svoji pozici tvrdě prát, když mu na záda dýchal Petr Vítek, jemuž na reprezentanta Nutrend racing chybělo v součtu 0,44 sekundy! První pohár s datem 2014 přibyl do sbírky trofejí i třetímu zástupci týmu. Karel Hubáček zvládl první nedělní závod ve skupině E1 (volně upravené cestovní vozy) dokončit jako třetí, když ho od vítězství dělily 2 sekundy. Karel se ale v průběhu Brněnského draka zlepšoval jízdu od jízdy a stále posouval své limity v jízdě s BMW M3 GTR. V souboji s dvojicí Mitsubishi Veroniky Ciché a Richarda Meixnera nakonec vybojoval ve druhém závodě stříbro a posunul se tak ještě o příčku výš. „Auto fungovalo bez jakýchkoli potíží, takže jsem se svezl pěkně. Postupně jsem posouval brzdné body a dařilo se posouvat zajeté časy. S výsledky jsem spokojen, protože závody beru hlavně jako relaxaci a zábavu, takže když se k tomu ještě přidá úspěch není důvod být nespokojený," popsal své jízdy při Brněnském draku Karel Hubáček. Vylepšit svoji pozici ve druhém závodě chtěl podobně jako Karel Hubáček i Václav Janík, ale pokořit Miloše Beneše na Brněnském draku v letošním ročníku závodu bylo nad síly nejen jezdce Nutrend racingu, ale celého startovního pole: „Já musím za sebe říct, že jsem předvedl maximum, co šlo předvést. Trať Brněnského draka je poměrně složitá, i když se to na první pohled nezdá. Každá ztráta rychlosti v rychlých zatáčkách se promítne v maximální rychlosti na konci dlouhých rovinek a bez přítlaku kapotovaných prototypů tohoto nelze dosáhnout. Důležité je pro mě, že perfektně fungovala formule a hlavně motor, s nímž jsme se loni hodně trápili. S výsledkem jsem spokojený, dvakrát zisk stříbrného postu musíme v dané konkurenci považovat za dobrý start do sezóny,“ konstatoval spokojeně Václav Janík.

Kladně zhodnotil celý průběh úvodního závodu i Jiří Svoboda, který bohužel ve druhém závodě těsně podlehl Davidu Kostruhovi v souboji o bronz: „Odpolední jízdy už mi nevyšly dle představ. Nenašel jsem oproti ránu dostatečnou oporu ve svých pneumatikách a oproti soupeřům jsem nedokázal zrychlit. I tak musím být spokojený, auto fungovalo a pěkné souboje mezi sportovními prototypy mě určitě bavily. Každopádně Drak byl dost specifická trať, takže už se těším na přírodní kopec.“ Na další závod bude tým Nutrend racing cestovat do Rakouska k tradičnímu Rechbergu, kde se pojede nejen o evropské, ale i o další české body. V Rakousku bude startovat opět Václav Janík jako druhý muž průběžného hodnocení MMČR, Jiří Svoboda s Normou i Karel Hubáček v nabitém poli cestovních vozů volné úpravy. Tým Nutrend racing navíc poprvé doplní Jan Čermák, kterého čeká na Rechbergu velká premiéra s otevřeným vozem v závodě mistrovství Evropy…Autor: Janík Motorsport/CZ  (Všechny články autora)
Rubrika: Tiskové zprávy  (Všechny články rubriky)
Článek publikován: 02.04.2014
Přečteno: 2129 x
Stránka aktualizována: 22.04.2021

Související články:REDAKCE: Roman Krejčí All rights reserved, Ó 2002-2017


Stránky vrchy.com jsou nezávislým informačním zdrojem o závodech do vrchu a na okruzích

[CNW:Counter] TOPlist