úvod | hledej | debata | forum | MMČR | MČR HA | foto | foto Fryba | video | LeMans/WEC | piloti a týmy | Evropa | inzerce | motorshop | historie | okruhy | odkazy

Rechberg posunul Václava Janíka do čela šampionátu MMČR

Tisková zpráva týmu

Třetí závod českého šampionátu v závodech do vrchu, který byl zároveň součástí mistrovství Evropy, se konal v jižním Rakousku poslední dubnový víkend. Tento tradiční podnik láká každoročně desítky tisíc fanoušků, protože startovní listina zpravidla nabízí to nejlepší, co evropské kopce nabízejí. Mezi elitou nechyběla ani čtveřice zástupců Nutrend Racingu, který nastoupil do závodu v plné sestavě s úmyslem bojovat především o body do českého šampionátu.

Ladné křivky dvojice sportovních prototypů pod vedením Jana Čermáka a Jiřího Svobody, špičková technika v podobě formule 3000 - Lola B02 s níž je spjat jezdec Václav Janík a samozřejmě jeden z nejvýkonnějších strojů startovního pole - BMW M3 GTR pilotovaný Karlem Hubáčkem, a to vše v typických barvách NUTREND Racing, poutali v závodním depu náležitou pozornost diváků. Jezdci týmu ale museli mimo rozdávání podpisů a plakátů fanouškům hledat správnou cestu k optimálnímu nastavení podvozku. To byl úkol nejen NUTREND Racingu ale i celého startovního pole. Rakouská trať totiž patří k jedněm k nejhorším s ohledem na kvalitu povrchu. Nejenom že je trať nesmírně kluzká, navíc je ještě nadmíru hrbolatá a to není příliš schůdné pro sportovní prototypy ani formule, které mají světlou výšku vozu do 5 centimetrů. Situaci neulehčovalo ani počasí. Proměnlivé klima během sobotních tréninků přidělávalo práci mechanikům, jenž se starali o přenastavování podvozku ze suchého setupu na mokrý a zpět. Dešťové přeháňky naštěstí trápily účastníky rechberského závodu pouze v sobotu. I přes mnohé negativní předpovědi pro nedělní program byl nakonec vrchol závodního víkendu na vrtochy počasí skromný a jezdci závod zvládli odjet za ideálních podmínek bez vody na trati.

Nejvýše byl po závodě z reprezentantů NUTREND Racing ve výsledkové listině Václav Janík. Nejen v nejrychlejší kategorii pro sportovní prototypy a závodní speciály, ale i v celkovém pořadí závodu dosáhl na pátou absolutní příčku. Dobrý výsledek v silné konkurenci navíc Václav Janík podpořil konečnou druhou příčkou v hodnocení českého mistrovství, která mu přinesla posun do čela průběžné tabulky domácího šampionátu. „Mrzí mě, že jsem o tomto víkendu zaostal za loňskými časy, ale to byl asi problém všech mých soupeřů, protože ti dopadli vyjma vítězného Faggioliho podobně. Nepodařilo se nám najít ideální nastavení na rozbitou trať, a proto jsem nemohl sahat po vítězství v českém mistrovství, které pro nás bylo v Rakousku prioritou. Ziskem druhého místa jsem se ovšem posunul do vedení domácího šampionátu, což je určitě pozitivní a s výsledkem tedy musím být spokojený. Vedoucí pozici budu chtít udržet i po dalším závodním víkendu, který nás čeká v Náměšti nad Oslavou, kde nebudeme chybět,“ rekapituloval a plánoval v cíli rakouského závodu Václav Janík. Karla Hubáčka s BMW M3 bychom ve výsledkové listině našli na šesté příčce skupiny E1. Krotit BMW na kluzké trati nebylo vůbec snadné. Karel na Rechbergu tentokrát především testoval novou podlahu svého vozu, včetně nového difuzoru. Hlavním úkolem bylo dovést vůz před dalším závodem v pořádku do cíle.

Dvojí zastoupení Nutrenďáků ve skupině E2-SC slibovalo zajímavé srovnání. Premiéra nejen na Rechbergu, ale i u týmu NUTREND Racing čekala na Jana Čermáka. Ten zastal místo pilota nového prototypu Norma M20FC vedle zkušenějšího Jiří Svobody se starší specifikací francouzského závodního speciálu stejné značky. Vzájemné srovnání na klasické přírodní trati a souboj s početným startovním polem skupiny E2-SC/CN, to byla jejich náplň během závodu. Jiří Svoboda mohl čerpat ze zkušeností z loňského roku, kdy už svůj dvoulitrový spider do cíle závodu dovezl a Jan Čermák byl sice na startu tohoto závodu poprvé, ale oproti Jiřímu mohl využít vyššího výkonu svého motoru.

Úspěšnějším byl ve vzájemném porovnání Jan Čermák, když dosáhl při premiéře v Rakousku na dvojité třetí místo. Bronzový byl jak v rámci dvoulitrové třídy mezi jezdci mistrovství Evropy, tak v absolutním hodnocení skupiny E2-SC v mistrovství ČR. Jiří Svoboda byl v obou uvedených hodnoceních těsně za Janem Čermákem na čtvrté příčce.

NUTREND Racing má nyní necelý týden na přípravu před dalším závodním víkendem v Náměšti nad Oslavou. Tam bude pokračovat Mezinárodní mistrovství České republiky dvojzávodem na tradiční trati kolem náměšťského zámku. Divácky velmi oblíbená trať Václavu Janíkovi svědčí, loni zde dokázal v obou závodech zvítězit. Do Náměště pojede jako vedoucí jezdec průběžného hodnocení šampionátu a obhajoba loňského výsledku bude pro něho jednoznačným cílem. Za NUTREND Racing ještě v Náměšti bude startovat Jiří Svoboda a společně s nimi představíme i letošní premiéru junior cupu prostřednictvím čtveřice vozů VW Polo…Autor: Janík Motorsport/CZ  (Všechny články autora)
Rubrika: Tiskové zprávy  (Všechny články rubriky)
Článek publikován: 29.04.2014
Přečteno: 2721 x
Stránka aktualizována: 22.04.2021

Související články:REDAKCE: Roman Krejčí All rights reserved, Ó 2002-2017


Stránky vrchy.com jsou nezávislým informačním zdrojem o závodech do vrchu a na okruzích

[CNW:Counter] TOPlist