úvod | hledej | debata | forum | MMČR | MČR HA | foto | foto Fryba | video | LeMans/WEC | piloti a týmy | Evropa | inzerce | motorshop | historie | okruhy | odkazy

Šternberský Nutrend Racing zbrojí na sezónu 2015

Novinky před sezónou

„Konkurence bude bezesporu usilovat o naši porážku a my jim rozhodně nebudeme chtít přenechat naše pozice. Před sezónou jsme zvažovali několik variant, jak se k letošní sezóně postavíme a nakonec jsme zvolili cestu, jenž nám umožní prostor pro návrat do evropského šampionátu v závodech do vrchu a zároveň nám dá prostor vyzkoušet závody na okruhu“ prozrazuje Václav Janík plány Nutrend Racing pro rok 2015. Že tato slova mají pravdivý základ, dosvědčují události posledních dní.

Tým letos opět nasadí čtveřici závodních speciálů především na tratích závodů do vrchu a to jak v rámci závodů mistrovství Evropy, tak především v Evropském poháru. Fanouška Nutrend Racing nepřekvapí obsazení sedadla BMW M3 GTR, jenž je v maximální úpravě pro cestovní vozy v rámci skupiny Silhuet, jenž bude i letos přiděleno Karlu Hubáčkovi, kterého uvidíme ve vybraných podnicích evropského šampionátu. Nováčka naopak hledejme v sedadle bílého prototypu. Čerstvě se u týmu představí talentovaný Petr Trnka v kokpitu Normy M20FC (nejnovější provedení francouzského spideru s karbonovým šasi), jenž bude přímým soupeřem pro Jiřího Svobodu ve skupině sportovních prototypů E2-SC se zdvihovým objemem motoru do dvou litrů. Ke jménu Petra Trnky můžeme prozradit, že ho zdobí i přes jeho mládí trojice mistrovských titulů z českých okruhů, kde drtil soupeře v kokpitu formule Gloria. S tímto nářadím si prožil v loňském roce první sezónu na vrchařských tratích a přesvědčil o svých kvalitách, když dokázal atakovat nejrychlejší piloty i přes výkonovou ztrátu, díky trojnásobně menšímu zdvihovému objemu motoru. Letos již nastoupí s plně konkurenceschopným prototypem Norma díky uzavřené dohodě s týmem Nutrend Racing, jehož barvy bude v letošním FIA International Hill Climb Cupu hájit.

Zbrojí i Jiří Svoboda. Stejně jako loni bude pilotovat vůz Norma M20F, ale jen co se týče vzhledu. Pod kapotáží se totiž ukrývá zcela nový motor a nově připravená převodová skříň. Výkonový hendikep z loňského roku tím bude odstraněn a modernizovaná zbraň proti soupeřům v Evropském poháru bude mít jistě pod jeho vedením velký „kalibr“. Do kompletního výčtu zbývá představit záměr Václava Janíka, tedy obhájce trofeje FIA. Pro nadcházející sezónu totiž chystá velkou novinku v podobě pořízení nového závodního speciálu. V sídle Nutrend Racing se objeví v průběhu jara zbrusu nová Norma M20FC ve specifikaci 2015!

Nová výzva a sportovní nářadí s potenciálem bojovat o nejvyšší mety v domácím i evropském šampionátu prostřednictvím Václava Janíka bude bezesporu velkým magnetem pro motoristické fanoušky: „Po pěti letech jsem se rozhodl obnovit techniku a na základě společného rozhodnutí s partnery jsme dali zelenou pro pořízení zcela nového sportovního prototypu Norma M20FC. Od sezóny 2015 tak budeme startovat s nejnovější specifikací úspěšného vrchařského speciálu, který bude pohánět výkonná přeplňovaná jednotka Mitsubishi. Pro mě to bude obrovská výzva, vůz bude ve všech parametrech lepší než monopost Lola, takže mě naplňují velká očekávání. Prioritu bude mít letos opět účast ve FIA Cupu, kde se budu chtít co nejvíce poznat se svým novým vozem a připravit se na nadcházející sezónu 2016, kdy bych se rád vrátil na tratě mistrovství Evropy. Bude to pro nás velmi zajímavá sezóna, celý tým bude mít velký potenciál a pokusíme se ho promítnout do výsledků nejen na kopcích, ale i při vybraných podnicích na okruzích.“

Nutrend Racing tedy letos nasadí do závodních klání trojici francouzských Norem a tradiční klenot mezi cestovními vozy - BMW M3 GTR. Zda-li se na tratích objeví i vůz Lola B02/50 o tom rozhodnou dubnové testy, a zároveň první kilometry všech speciálů v letošní sezóně, o kterých vás budeme informovat na designově nových týmových stránkách www.janik- motorsport.com.Autor: Janík Motorsport/CZ  (Všechny články autora)
Rubrika: Tiskové zprávy  (Všechny články rubriky)
Článek publikován: 16.03.2015
Přečteno: 2166 x
Stránka aktualizována: 22.04.2021

Související články:REDAKCE: Roman Krejčí All rights reserved, Ó 2002-2017


Stránky vrchy.com jsou nezávislým informačním zdrojem o závodech do vrchu a na okruzích

[CNW:Counter] TOPlist