úvod | hledej | debata | forum | MMČR | MČR HA | foto | foto Fryba | video | LeMans/WEC | piloti a týmy | Evropa | inzerce | motorshop | historie | okruhy | odkazy

Drby před sezónou 2004

Aktualizováno: 15.2. (sklad toho, co se v tisku objevilo či co vrabci štěbetali…)

První závod ME do vrchu bude patrně velmi silně obsazen italskými piloty, protože se zde očekává zkoušení nových vozů, takže bychom mohli opět vidět Bormoliniho, Regosu či Napioneho s třílitry podle nových předpisů. Zatímco Faggioli pojede bohužel jen pár závodů ME, protože coby oficiální pilot Oselly se bude soustředit na domácí šampionát. Zardo pojede výhradně okruhy a Franz Tschager by se mohl třeba už na Rechbergu objevit za volantem vozu F3000, se kterým si zazávodí ve vybraných závodech FIA poháru pro formulové vozy.

Neoficiální informace hovoří o tom, že na našich kopcích by se měl objevit i vůz formule 1 Stewart z roku 1995. Ovšem nebude to čistokrevný vůz F1, ale spíše hybrid s motorem Opel 2500ccm, se kterým jezdil před lety úspěšný Faustman. V přípravě jsou rovněž dva vozy Opel Speedster. Oba pro skupinu M, jeden ve dvoulitrové třídě, druhý by měl být osazen motorem do třídy nad 2000ccm. Více informací bude k dipozici později.

První závod do vrchu v Brně (28.3.2004) by měly zkrášlit dva spidery vycházející ze skupiny CN z Brna. S dvoulitrem by se mohl objevit Pfeifer zatímco nově přivezený třílitr (PRC model 2002 přestavěný dle nových předpisů SCC 2004 s motorem BMW, který používá díly skupiny A a je postavený a zamplombovaný u Randlingera, hmotnost vozu je 670kg) by řídil Michal Pavlík jako předjezdec. Oba vozy jsou určeny pro okruhové závody (např. Sports Car Challenge či Interserie, které se pojedou v Mostě i Brně), proto bude svezení na Brněnském drakovi zajímavé. Bez zajímavosti nejsou ani zprávy, že další dva vozy pro skupinu CN se v moravské metropoli připravují, otázkou je pouze to, zda budou dokončeny během roku 2004, aby nemuseli být podrobeny tzv. crash testu, který bude od 1.1.2005 vyžadován.

Vladimír Doubek i Otakar Krámský nebudou startovat s dvoulitry, takže pokuď se objeví na startech ME, budou nuceni přestavět své vozy podle nových předpisů, což je zejména finanční nápor. Miloš Beneš zřejmě musí zapomenout na starty v ME a bude se dále plně soustředit na MČR.

Tým Scuderia Villorba Corse bude zastupovat především Andrea de Biasi. Dalším jezdcem má být Piergiorgio Bedini (oba Osella PA21 Honda). Třetí jezdec Omar Magliona pojede pravděpodobně s loňským vozem po Denny Zardovi ovšem podle nových regulí.

Proslavený ladič motorů BMW ve skupině CN Ital Armaroli již připravil kit pro použití podle nových předpisů pro třílitrové motory.

Lionel Regal z Francie má doma již nový vůz formule 3000, bude to Reynard z roku 1999, který startoval v Japonsku.

Dementujeme zprávu o tom, že by Lionel Regal pomýšlel na starty s Osellou, jeho zájem bude určitě směřovat do silnější kategorie vozů, jako jsou F3000.

V týmu Scuderia Villorba Corse by se za volanty vozů Osella PA21S Honda 2000ccm měli objevit Omar Magliona, Andrea de Biasi a Piergiorgio Bedini.

Bormolini, Regosa a Napione zřejmě nemají stále úplně jasno, co příští rok pojedou…

Otakar Krámský připravuje BMW M3-GTR pro skupinu M/E1. Co bude s Osellou PA20S BMW? Bude patrně přestavěna na model K-04 pro Mistrovství republiky, kde neplatí omezení pro skupinu CN. Dále se připravuje BMW M3 sk. A a BMW 320 E46 pro skupinu SP.

Jean Marc Charvin prodal svoje Mitsubishi a pojede další rok s vozem BMW, který bude připravovat společně s týmem BMW Team Krámský.

Vladimír Doubek se poohlíží po možnostech nákupu vozu Osella PA21S s motorem Honda 2000ccm, je to však pouze ve stádiu hledání budoucnosti mezi otevřenými prototypy.

Dan Michl chystá posílení svého vozu, podrobnosti se pokusíme zjistit co nejdříve...

Fausto Bormolini prý plánuje starty s vozem Lola F3000…(???)

Renzo Napione prý plánuje starty s vozem Reynard F3000….(???)

Giulio Regosa prý plánuje starty s vozem Osella PA20S BMW 3000 dle nových předpisů FIA (???)

Franz Tschager by se rád objevil za volantem vozu Lola F3000….(?)

Bruno Iannielo by chtěl opatřit svou Lancii Delta S4 motorem LC1

Andrea de Biasi bude pokračovat s Osellou PA21S Honda 2000.

Omar Magliona by měl usednout do vozu Osella PA20S BMW 3000 dle nových předpisů FIA, který letos jezdil Denny Zardo (???)

Simone Faggioli si pro body do ME vyjede s novou Osellou PA21S Honda 2000

Lionel Regal by se mohl objevit za volantem spideru Osella PA20S po Cyrillu Frantzovi (???)

Piergiorgio Bedini by se mohl objevit za volantem vozu Osella PA21S Honda 2000

Pasquale Irlando by měl razit cestu v Itálii s nejslabším vozem Osella CN1, tedy s objemem 1600ccmAutor: Roman Krejčí  (Všechny články autora)
Rubrika: Evropa  (Všechny články rubriky)
Článek publikován: 15.02.2004
Přečteno: 3908 x
Stránka aktualizována: 22.04.2021

Související články:REDAKCE: Roman Krejčí All rights reserved, Ó 2002-2017


Stránky vrchy.com jsou nezávislým informačním zdrojem o závodech do vrchu a na okruzích

[CNW:Counter] TOPlist