úvod | hledej | debata | forum | MMČR | MČR HA | foto | foto Fryba | video | LeMans/WEC | piloti a týmy | Evropa | inzerce | motorshop | historie | okruhy | odkazy

Jarní cena Brna zahájila sezónu MČR v závodech na okruzích

MATADOR MOTORSPORT TEAM

Tradiční Jarní cenou Brna odstartovala sezóna Mezinárodního mistrovství České republiky 2006 v závodech automobilů na okruzích. Matador Motorsport Team brněnského jezdce Roberta Šenkýře zaznamenal hned v prvním závodním víkendu výrazný úspěch, když se jeho vůz BMW M3 GTR s jezdci Dolákem a Šenkýřem umístil na třetí pozici v absolutním hodnocení vytrvalostního tříhodinového závodu divize 4 a BMW M3 s posádkou Matzke, Fried dokončilo hlavní závod víkendu na konečné desáté pozici Výborných výsledků dosáhli jezdci týmu i v dalších rámcových závodech víkendu.

JARNÍ CENA BRNA (29.- 30.4.2006)

Celý závodní víkend byl poznamenán trvalým deštěm a velmi nízkými teplotami. Bylo jasné, že déšť smaže rozdíly ve výkonech jednotlivých vozů a rozhodovat bude spíše jezdecké umění a nasazení jednotlivých pilotů.

Michal Dolák odstartoval do sobotního závodu velmi nebojácně a brzy se propracoval z šestého na čtvrté místo za Mercedes Benz DTM Tomáše Engeho a dva vozy Porsche 996RSR. Vyrovnanými časy se však oběma vozům Porsche přibližoval, předjel je a po hodině tak posunul tým s nejrychlejším BMW ve startovním poli na druhé místo. Přesně po devadesáti minutách bylo v boxu Matador Motorsport Teamu připraveno střídání, tankování a výměna kol. Michala Doláka vystřídal Robert Šenkýř, který pokračoval v zajíždění vyrovnaných časů a snažil se získat zpět druhou pozici, o kterou tým přišel zástavkou v boxech. Brzy po vystřídání však v sílícím dešti vypověděly službu stěrače a za těchto podmínek bylo velmi náročné se na trati bezpečně pohybovat. Na BMW M3 GTR se tak dotáhla rakouská posádka vozu Porsche 996 s jezdci Grunhutem a Pabelem a vystřídala naše jezdce na druhém místě. Po třech hodinách závodu bylo červeno-bílé BMW M3 Matador Motorsport teamu odmávnuto na konečném třetím místě s patnáctivteřinovou ztrátou na druhé Porsche a dvacetipětivteřinovým náskokem na další Porsche 996 RSR slovenské posádky Konopka,Horňák.

„Zvládli jsem tříhodinovku bez zaváhání, auto fungovalo až na problém se stěrači skvěle. Mokrý povrch nám hodně pomohl smazat nedostatek výkonu oproti konkurenci a ukázal kvalitu podvozku KW, na kterém závodíme. Velmi dobře se v kvalifikaci ukázali také zbrusu nové pneumatiky Matador, které byly vyrobeny jen krátce před začátkem závodního víkendu pro účely testování. Na úvod sezóny jsem s naším vystoupením velmi spokojen. Naše BMW M3 GTR má v sobě velký potenciál, během sezóny nasadíme i další vylepšení, své přidají určitě i technici z Matadoru,“ uvedl po tříhodinovém závodě šéf týmu Robert Šenkýř.

Na výborný výsledek dosáhli i naši mladíci s druhým týmovým vozem BMW M3. Šestnáctiletý Martin Matzke s o dva roky starším Markem Friedem odstartovali do závodu až z 21.pozice, protože po kuriózní závadě v podobě prasklého plynového pedálu nemohli absolvovat celou kvalifikaci. O to srdnatěji se však do boje v tříhodinovce pustili. Marek předjížděl na deštěm zmáčené trati jednoho soupeře za druhým a po hodině a půl předával Martinovi na třinácté příčce. Martin i přes momentální indispozici v podobě horečky postavení ještě vylepšil a byl odmávnut na skvělém desátém místě. Mladíci tak hned ve svém prvním společném vytrvalostním závodě dosáhli na mistrovské body.

„Mladíci mě velmi překvapili. Závody na vodě vyžadují určitou zkušenost, kluci se však na trati pohybovali jako rutinéři a zvládli celý závod bez jakýchkoliv potíží. Když se k takovému výkonu přidá i bezproblémové auto a perfektní sedmnáctipalcové pneumatiky Matador, můžeme pomýšlet na takováto umístění v Top Ten absolutního pořadí častěji,“ doplnit ještě Robert Šenkýř.

V neděli byl na programu sprint divize 4 cestovních vozů na deset kol. Robert Šenkýř do něj za hustého deště odstartoval z třetí řady startovního roštu Během několika kol se však na mokré trati propracoval na druhou, po chybě jednoho z Mercedesů DTM dokonce na první příčku. Jeho radost však netrvala dlouho – po absolvování šestého kola zůstal stát bez možnosti zařazení jakéhokoliv rychlostního stupně. Diagnóza závady – výrobní chyba na spojce.

Marek Fried odstartoval do sprintového závodu z 28.pozice. Na mokrých pneumatikách podal znovu velmi dobrý výkon, předjel většinu startovního pole a do cíle přijel na desátém místě. Součástí závodního víkendu byl i závod nového pohárového cupu - BMW 130i Challenge. I v něm zaznamenal náš tým výrazný úspěch, když jeho jezdci Michal Dolák a Martin Matzke obsadili 1.místo, dvě druhá místa a zaznamenali nejrychlejší kola v obou víkendových závodech.

Další závod Mezinárodního mistrovství České republiky na okruzích se uskuteční 13.-14.5.2006 na Autodromu v Mostě. Ještě předtím se však zúčastníme i závodu Mistrovství ČR do vrchu v Náměšti nad Oslavou (6.-7.5.2006). Náš tým zde bude zastupovat Petr Líbal, který bude s vozem BMW M3 bojovat o body ve skupině A.Autor: Matador Team /CZ  (Všechny články autora)
Rubrika: Tiskové zprávy  (Všechny články rubriky)
Článek publikován: 05.05.2006
Přečteno: 3813 x
Stránka aktualizována: 22.04.2021

Související články:REDAKCE: Roman Krejčí All rights reserved, Ó 2002-2017


Stránky vrchy.com jsou nezávislým informačním zdrojem o závodech do vrchu a na okruzích

[CNW:Counter] TOPlist