úvod | hledej | debata | forum | MMČR | MČR HA | foto | foto Fryba | video | LeMans/WEC | piloti a týmy | Evropa | inzerce | motorshop | historie | okruhy | odkazy

Podzimní cena Brna

ohlédnutí

Sobota 20.9.

Závod skupiny NF1400ccm sliboval dramatický souboj o titul mistra republiky. Měli no něj šanci tři jezdci. Tomáš Chabr, Jiří Mičánek jr. a Igor Lešínský. Výhodu 1: pozice na roštu využil Mičánek jr. a ujal se vedení, které postupně zvyšoval, v cíli měl na 2. Chabra náskok 3,687 sekundy. Třetí Lešínský ztrácel 4,023 sekundy. Startovalo 17 jezdců, klasifikováno bylo 12. V rámci divize 3 startovalo 22 jezdců, klasifikováno bylo 17.

Divize 4 - 3 hodinový závod

Na startovním roštu se seřadili ostřílení jezdci v pořadí Charouz, Válek, Honzík, Machánek, Vondrák, Maděryč, Vonka, Kačírek, Bezák… Po startu se nejlée dostal do tempa A. Charouz s J. Janišem. Na dalších místech jezdil Honzík, Válek, Vondrák a Machánek. Z favoritů během závodu odstoupili z boje o vítězství nejprve Válek, potom i Honzík s Doubkem. Cílem vítězně projel Charouz s Janišem s náskokem 5 kol před Vondráky, Vonkou s Casadeiem a Maděryčem s Majerem.

ETCC Endurance Touring Cars Serie

Závodu na 4 hodiny se zúčastnilo 18 posádek z Itálie. V 7 sekupincáh a třídách se představilo 9 vozů BMW typů M3 E46, M3 E36, 320 E36, 330D, dále Renault Clio 2.0, Opel Astra OPC, Lotus Elise Trophy a Honda Integra R. Stylem start-cíl zvítězila suverénně posádka Cerrai/Liberati na voze BMW M3 E46 3.2 s počtem 99 ujetých kol. Posádka dosáhla průměru 133,110 km/h. Nejrychlejší kolo mělo hodnotu 2:20,411. Na dalších dvou místech byly vozy s dieselovým motorem BMW 330D posádek Presti-M. Abate a De Giorgia-Bianco, kteří ztráceli 2 kola. Klasifikováno bylo všech 18 posádek.

Neděle 21.9.

Do závodu se startovalo v pořadí Mičánek, Loukota, Palmi, Chabr, Mifka, Lešínský, Firla jr…. Celkem 21 vozů formulové divize 3. Mičánek se ujal vedení před Loukotou, Chabrem a Lešínským. Chabr se dostal v průběhu prvního kola na druhé místo a později na první. Pronásledovám Mičánkem se soupeřům vzdaloval. V závěru udělal Mičánek chybu a dostal se před něj Lešínský, ale ne na dlouho. V zápětí Mičánek atakoval i vedoucího Chabra, který ovšem útokům odolal a získal 4. titul mistra v řadě, čímž překonal historický rekord Jana Kačera. Druhý Mičánek získal i celkově druhé místo v seriálu MČR. V rámci celé divize 3 vyhrál David Palmi, který těsně porazil i Chabra. V celkové pořadí vyhrál mistrovství Chabr před Palmim a Míčánkem a Lešínským.

Sprint divize 4 na 10 kol

Tento závod se vyznačoval velmi početným startovním polem, které kromě jezdců z ČR, SR obohatili jezdci z Polska s velmi kvalitními stroji. Pole position si s přehledem vyjel Vl. Doubek se spiderem Osella PA20S BMW a časem 2:02, 787 byl nejrychlejším jezdcem vcelého víkendu. Bohužel závod byl relativně krátký, i když pro některé jezdce bylo zřejmě i 10 kol příliš dlouhých. Halvně v čele a v hlavní skupině silných cestovních vozů se odehrávaly kvalitné boje. Ve 3. kole udělal Charouz stíhaný Stancem na stadionu chybu a přetočil svůj Mercedes a propadl se až na 7. místo. Ale dokázal se vrátit na 3. místo. Souboj o prvenství se tak zúžil na Doubka a Stanca. Doubek měl závod pod kontrolou, ale nakonec se radoval polský jezdec. Doubek v posledním kole zpomalil a pod žlutou vlajkou se zařadil za pomalejší auta a nepředjížděl. Tak ho Stanco dojel a na cílové rovince Doubka předjjel. Bylo to ovšem ozančeno za nesportovní a Stanco se potom zřejmě zastyděl a napřišel po závodě na stupně vítězů. Morálním vítězem závodu byl ovšem zaslouženě Vl. Doubek se spiderem Osella, který celý závod přesvědčivě vedl. Doubek měl také o 3 sekundy nejrychlejší kolo.

Součástí Podzimní Ceny Brna byl i 7. závod série Euro F3000- Letos je plánováno 9 závodů. Předchozích 6 závodů vyhráli Farfus a Bruni, každý po 3 závodech. A. Farfus byl nejrychlejší i v Brně při tréninku. Všichni jezdci startovali na shodných vozech Lola B99 s moterem Zytec a pneumatikami Avon. Startovalo pouhých 11 jezdců. Hned po startu došlo k havárií, kdy se Gianmaria Bruni vyšplhal doslova na záď Farfuse a oba vozy se zaklínily. Oba skončili mimo trať. Závod dokončilo 8 jezdců vedených vítězným Fabrizio del Monte, který ujel 27 kol.Autor: Bohumil Hrbek  (Všechny články autora)
Rubrika: Okruhy  (Všechny články rubriky)
Článek publikován: 29.09.2003
Přečteno: 4163 x
Stránka aktualizována: 22.04.2021

Související články:REDAKCE: Roman Krejčí All rights reserved, Ó 2002-2017


Stránky vrchy.com jsou nezávislým informačním zdrojem o závodech do vrchu a na okruzích

[CNW:Counter] TOPlist