úvod | hledej | debata | forum | MMČR | MČR HA | foto | foto Fryba | video | LeMans/WEC | piloti a týmy | Evropa | inzerce | motorshop | historie | okruhy | odkazy

Kart Arena Racing Team – Valašský klobouk

„Valašský klobúk“ – dvakrát zlato a bronz pro Kart Arena Racing Team

MČR – „Valašský klobúk“, Malá Bystřice: 15.–16. 7. 2006

Sedmý podnik MČR v závodech automobilů do vrchu se konal v Malé Bystřici u Vsetína a to již jako 8. ročník závodu pod názvem „Valašský klobúk“. Závodní trať startuje v Malé Bystřici a vede tradičně po části rychlostní zkoušky. Do cíle v Dušné vzdáleném 3508 m, je nutno překonat převýšení 215 m, které je převážně ukryté v lesním porostu.

Do skupiny Super Production (dále jen SP), kterou Kart Arena Racing Team obsazuje svými „dvoubarevnými“ vozy Peugeot 306, bylo do závodu přihlášeno 7 vozů. Sobotní ráno bylo poměrně chladné, přesto že bylo slunečné. Do tréninkových jízd se nastupovalo na suchých pneumatikách a vše naznačovalo, že půjde o „suchý“ závod, což počasí nakonec potvrdilo.

Po dvou tréninkových jízdách se „vytvořila“ nejrychlejší trojice Zahradníček, Kusý z Kart Arena Racing Teamu a Jerman (Auto Kelly Racing Team), která měla pravděpodobně bojovat o medailové pozice ve skupině SP. To se začalo potvrzovat také v samotném závodě, kde se po první jízdě dostal do čela jezdec Tomáš Kusý před Martinem Jermanem a třetím Milanem Zahradníčkem. Trať Valašského klobúku byla letos přes opravené úseky s novým asfaltovým povrchem již značně nerovná a bylo opravdu velice těžké najít pasáže, kde by se dalo ještě zrychlit ve druhé jízdě. Přesto se to podařilo jezdci Kart Arena Racing Teamu Milanu Zahradníčkovi, který se svou suverénně nejrychlejší jízdou propracoval až na zlatou pozici před Martina Jermana a stájového kolegu Tomáše Kusého.

Výsledky sobotního závodu: 1. Milan Zahradníček (součet časů 3:32,39), 2. Martin Jerman (3:32,78), 3. Tomáš Kusý (3:33,43), 4. David Losman (3:34,62), 5. Lukáš Vojáček (3:35,04), 6. Gábina Jermanová (3:41,11) a 7. Petr Žižkovský (4:08,55).

Nedělní ráno bylo opět hladné a polojasné, ale přestože se po obloze „honily“ šedivé mraky, nevypadalo to na deštivé přeháňky. To se také potvrdilo a tak se tréninkové a také závodní jízdy opět mohly konat na „suchých“ pneumatikách.

Do konce sezóny zbývají ještě dva podniky a tak bylo jasné, že tento závodní víkend může hodně napovědět jak se rozdají karty do těchto dvou podniků. Toho si byli vědomi také jezdci Kart Arena Racing Teamu a nedělního klání nastupovali s odhodláním zopakovat sobotní formu a případně opět snížit svou bodovou ztrátu na Martina Jermana a přiblížit se tak k obhajobě loňského titulu ve skupině SP.

Hned v první tréninkové jízdě byl nejrychlejší Milan Zahradníček před Tomášem Kusým a tak na nejrychlejší jezdce Auto Kelly Racing Teamu Lukáše Vojáčka a Martina Jermana zbyla až třetí a čtvrtá pozice. Také druhý trénink potvrdil převahu jezdců a vozů Peugeot 306 z Kart Arena Racing Teamu, kteří navíc pravděpodobně po jezdecké chybě a havárii Lukáše Vojáčka „přišli“ o jednoho ze soupeřů. Po první závodní jízdě se vytvořilo pořadí: Zahradníček (1:45,19), Kusý (1:45,32), Jerman (1:45,55), Losman (1:46,65)… a tak se dal očekávat v rozhodující druhé jízdě velice těsný a vyrovnaný souboj. Skupina SP již několikátou sezónu ukazuje, že v celém startovním poli jde o nejvyrovnanější a nejobsazenější skupinu. Bohužel po problémech s řazením se nepodařilo jezdci Tomáši Kusému udržet stříbrnou pozici a podlehl Martinu Jermanovi o 0,62 sekundy v součtu obou jízd. Milan Zahradníček obhájil své vedení z první jízdy a završil závodní víkend pro Kart Arena Racing Team druhým vítězstvím.

Výsledky nedělního závodu: 1. Milan Zahradníček (součet časů 3:30,03), 2. Martin Jerman (3:30,65), 3. Tomáš Kusý (3:31,27), 4. David Losman (3:33,14), 5. Gábina Jermanová (3:39,20) a 6. Petr Žižkovský (4:12,03).

Další závod MČR, ale také jako závod ME, se koná hned následující víkend 22.–23. července na slovenské pezinské „Babě“ jako – Matador Slovakia.

Tisková zpráva Kart Arena Racing Teamu Milan Spurný – Brno, 18. 7. 2006

Literatura, odkazy, zdroje

http://www.kartarenaracing.cz

Autor: Milan Spurný/CZ  (Všechny články autora)
Rubrika: Tiskové zprávy  (Všechny články rubriky)
Článek publikován: 23.07.2006
Přečteno: 3698 x
Stránka aktualizována: 22.04.2021

Související články:REDAKCE: Roman Krejčí All rights reserved, Ó 2002-2017


Stránky vrchy.com jsou nezávislým informačním zdrojem o závodech do vrchu a na okruzích

[CNW:Counter] TOPlist