úvod | hledej | debata | forum | MMČR | MČR HA | foto | foto Fryba | video | LeMans/WEC | piloti a týmy | Evropa | inzerce | motorshop | historie | okruhy | odkazy

Jezdci CN nestartovali

První závod mistrovství Itálie opět s problémy

Úvodní podnik italského vrchařského šampionátu byl opět provázen problémy. Během závodu bylo tak špatné počasí, že v horní částo trati byly kroupy a z důvodu příliš velkého rizika všichni jezdci se sportovními vozy skupiny CN v závodě proto nestartovali, kromě jedné vyjímky, kterou byla žena Valeria Pulvirenti, která s maloobjemovým spiderm GRS ukončila závod na 48. místě.

16. ročník závodu Sila, který pamatuje i několik ročníků v šampionátě Evropy, tak v uplynulém víkendu ovládli jezdci na vozech s volnými úpravami třídy challenge. Nejrcyhlejší byla žlutá Lancia Delta S4 jezdce Giulianiho před Gramenzim na Alfě Romeo 155 a Isolanim s Ferrari 360 Challenge. Ze 76 přítomných vozů tak bylo klasifikováno pouhých 50, což je na italské poměry žalostně málo.