úvod | hledej | debata | forum | MMČR | MČR HA | foto | foto Fryba | video | LeMans/WEC | piloti a týmy | Evropa | inzerce | motorshop | historie | okruhy | odkazy

Verzegnis s českými barvami

Informace ze závodu

Další závod Mistrovství Itálie byl zároveň podnikem FIA Challenge a tak nechybělo ani několik českých jezdců, kteří se rozhodně neztratili. Milan Svoboda se svou formulí 3000 dojel celkově na pátém místě, velmi těsně za Franco Cinellim. Vítězem závodu se stal Simone Faggioli, který se musel opět vypořádat s křížením termínů domácího a evropského mistrovství. To ho odsunulo v Evropě až na páté místo průběžného pořadí. Osella slavila i druhé místo, kde se objevil domácí Piero Nappi na další Oselle FA30. Celkem jezdí na kopcích čtveřice těchto vozů, nikdy se však nesešly všechny FA30 na jednom závodě. Nyní o víkendu ve Šternberku pojedou 3 vozy FA30, což je v podstatě dosavadní rekord. Christian Merli a jeho Turbo Picchio dojelo až třetí.

Naprosto musel vytřít zrak Italům Dan Michl a jeho Michl Opel, když obsadil absolutně sedmé místo a suverénně vyhrál skupinu E1. Nepříjemnou havárii v tomto závodě měl známý Piergiorgio Bedini s vozem Audi RS Superstars, když vyletěl mimo trať.