úvod | hledej | debata | forum | MMČR | MČR HA | foto | foto Fryba | video | LeMans/WEC | piloti a týmy | Evropa | inzerce | motorshop | historie | okruhy | odkazy

Rechberg 2012 - rychlé info

Po závodě

Právě jsem se vrátil z rakouského Rechbergu, kde se odehrál letošní druhý podnik seriálu ME. Jubilejní 40. ročník závodu se mohl pochlubit opravdu pestrou a nabitou startovní listinou. I v absolutním pořadí to bylo velmi vyrovnané a bylo těžko tipovat pořadí, ovšem pochopitelně mimo nejrychlejšího jezdce, kterým byl po celý víkend přesvědčivě Ital Simone Faggioli, úřadující Mistr Evropy.
Vítězný Simone Faggioli


Ovšem bylo zajímavé sledovat, jak si s Osellou FA30 vede Miloš Beneš, který se s ní zde učil v "ostrém provoze", stejně jako Vladimir Stankovič. Druhý jmenovaný se blýskl zejména v tréninku, naopak Miloš Beneš neměl možnost změnit převody a tak prakticky nemohl využít šestý rychlostní stupeň. Po těsném souboji podlehl dalšímu Italovi, Fausto Bormolinimu, který hájil čest formulových vozů. Třetí místo si tak odvezl Miloš Beneš před Stankovičem. Velmi dobře zajel Dušan Nevěřil se svou atraktivní Normou M20FC. Vyhrál s přehledem skupinu sportovních prototypů E2-SC, kde si tak poradil s dvojicí Osell PA30. Roasio obsadil druhé místo a Petr Vítek byl třetí.


Nová zbraň Miloše Beneše

Petr Vítek a Osella PA30

Prototypy vyhrál Dušan Nevěřil
Siluety E2-SH vyhrál s přehledem Erich Edlinger, který atakoval první desítku v absolutním pořadí. Za ním se rovnali čeští jezdci Vladimír Vitver, Dan Michl a Petr Tomášek. Ve skupině A vyhrál král mezi áčky Christian Schweiger, z našich byl nejlepší Lukáš Vojáček na čtvrtém místě. V početně nejsilněji obsazené skupině N vyhrál dravou jízdou Srb Dušan Borkovič, který měl na závod k dispozici dva kompletní vozy. Druhé místo obsadil Oskar Beneš. Prvních jedenáct míst patřilo vozům Mitsubishi Lancer...
S novým Porsche jel Pregartner zatím opatrně

Rychlý Oskar Beneš


Smutnou kapitolou byla havárie Milana Svobody ve druhé závodní jízdě. Milan zkoušel v Rechbergu netradiční pojetí nastavení vozu, kdy na formuli 3000 obul menší kola z formule 3. Vůz se choval poměrně divoce, protože úzká kola vůz v zatáčkách nepodržela a tak se diváci během víkendu mohli těšit jízdou smykem. Časy nebyly až tak slavné, ale dle slov Milana to mohla být dobrá cesta, jen se hledalo vhodné nastavení. Bohužel ve druhé závodní jízdě v rychlé pasáži uprostřed trati dostala Lola Milana Svobody smyl na výjezdu ze zatáčky. Vůz se stal neovladatelným, několik desítek metru oral násep na pravé straně, až se zachytil o vyvýšeninu, která katapultovala vůz do divokých kotrmelců. Poté se vůz vrátil na asfalt, kde zanechal několik velmi hrubých vrypů a skončil ve srázu mimo vozovka po levé straně. Z vozu prakticky mnoho nezůstalo a patrně už svou závodní aktivitu skončil. Naštěstí Milan po převozu do nemocnice utrpěl údajně jen lehčí poranění nohy, ale oficiální stanovisko mi není momentálně známo. Vrak vozu zůstal ve srázu ještě dlouho po skončení závodu. Milanovi přejeme rychlou rekonvalescenci a novou chuť a sílu do závodů do vrchu.
Netradiční kola na Lole Milana Svobody


Krásné počasí a jubilejní závod přitáhli do ochozů trati neuvěřitelné množství diváků, které zde nepamatuji, oficiální počet diváků zatím nebyl zvěřejněn, ale dá se předpokládat číslo nad 30.000 návštěvníků, což byla opravdu silná kulisa. Bylo zajímavé sledovat, jak se s novými vozy postupně zlepšují naši jezdci, ať již to byl Vladimír Vitver s vozem Audi TT či Edita Prášková na Lotusu. Škoda, že se nedaří najít špičkové tempo Danu Michlovi, jak jsme u něj zvyklí. Ale sezóna je ještě před námi a určitě uvidíme i další rychlíky v akci na předních místech, ať již to bude Otakar Krámský či Václav Janík, kteří promlouvali do absolutního pořadí letošního závodu. Již za týden se národní mistrovství vrací na Zámecký vrch v Náměšti nad Oslavou.
Historické vozy ovládla Osella PA9/90 a Ital Bonucci

Neztratil se ani Oskar Král

Nové Porsche 911 Josefa Michla zatím moc neposlouchá

Plnokrevné Porsche 935 J.M. Almerase snad uvidíme poprvé na Ecce Homo

Tradiční zakončení jízdy obstarávají motokáry


Literatura, odkazy, zdroje

Výsledky: http://www.global-sportservice.com/results/2012/0429rechberg/

Autor: Roman Krejčí  (Všechny články autora)
Rubrika: Evropa  (Všechny články rubriky)
Článek publikován: 30.04.2012
Přečteno: 4273 x
Stránka aktualizována: 22.04.2021

Související články:REDAKCE: Roman Krejčí All rights reserved, Ó 2002-2017


Stránky vrchy.com jsou nezávislým informačním zdrojem o závodech do vrchu a na okruzích

[CNW:Counter] TOPlist