úvod | hledej | debata | forum | MMČR | MČR HA | foto | foto Fryba | video | LeMans/WEC | piloti a týmy | Evropa | inzerce | motorshop | historie | okruhy | odkazy
  Starší aktuality - posledních 100 článků
Akce měsíce:

Nürburgring s 52.000 diváky tleskal Porsche

  První čtyři posádky projely cílem v jediném kole po šestihodinové bitvě pod hradem Nürburg. ... (pokračování)

Vloženo: 24.07., zařazeno v rubrice: LeMans/WEC6 hodin Nürburgring 2016

  Po loňském roce, kdy se na Nürburging vrátilo vrcholné mistrovství sportovních prototypů FIA WEC, se letos opět rozburácely motory vozů startujících v Le Mans. Zvědavost se opět zamířila na trio továrních prototypů Porsche - Audi - Toyota. Právě Toyota odstoupila v posledním kole legendární čtyřiadvacetihodinovky.. ... (pokračování)

Vloženo: 23.07., zařazeno v rubrice: LeMans/WEC24 hodin v Le Mans

  110 let letos slaví slavná čtyřiadvacetihodinovka, závod se světově největší historii a slávou. Ani letos jsem si nenechal ujít příležitost zavítat na největší evropský svátek motorismu. ... (pokračování)

Vloženo: 19.06., zařazeno v rubrice: LeMans/WECPředstavení Norma M30 LMP3

  Představení to bylo sice jen na papíře, ale přesto je rozhodně zajímavé podívat se na tuto novinku skupiny LMP3, navíc se jedná o momentálně tak úspěšnou značku, jakou Norma je i díky závodům do vrchu. ... (pokračování)

Vloženo: 18.06., zařazeno v rubrice: Mezinárodní mistrovství ČRSouboj Faggioli - Merli pokračoval v Itálii

  Simone Faggioli se po problémech s elektronikou musel soustředit na vyřešení tohoto problému, který by se mohl kdykoliv opakovat. Testování snad bylo úspěšné a na závodě Morano Campotenese se na start postavili oba velcí soupeři. ... (pokračování)

Vloženo: 12.06., zařazeno v rubrice: Mezinárodní mistrovství ČREcce Homo 2016 - Trošku emotivní reportáž

  Ohlédnutí za nedělním závodem může být suché, věcné a informativní, nebo lehce hloupooučké, jako třeba to, které vám věrným čtenářům nabídneme dneska. Ale mně se líbí.. Protože je to čerstvé, emotivní.. Ve výsledcích je pak ukryt zbytek tajemství Ecce Homa 2016 ... (pokračování)

Vloženo: 06.06., zařazeno v rubrice: Mezinárodní mistrovství ČRPořadí - Ecce Homo 2016 - TOP Speed

  Přinášíme výběr nejvyšších rychlostí, kterých jezdci dosáhli na letošním Ecce Homo během tréninků a závodních jízd v měřeném úseku na Lipinském oblouku, nejedná se tedy o nejrychlejší místo na trati. ... (pokračování)

Vloženo: 06.06., zařazeno v rubrice: Mezinárodní mistrovství ČRPořadí - Ecce Homo 2016 - sektor 4900 metrů po startu

  Přinášíme výběr nejlepších časů, kterých jezdci dosáhli na letošním Ecce Homo během tréninků a závodních jízd. Nejlepší časy jezdců na 4900 metrů po startu ... (pokračování)

Vloženo: 06.06., zařazeno v rubrice: Mezinárodní mistrovství ČRPořadí - Ecce Homo 2016 - sektor 100 metrů po startu

  Přinášíme výběr nejlepších časů, kterých jezdci dosáhli na letošním Ecce Homo během tréninků a závodních jízd. Nejlepší časy jezdců na 100 metrů po startu ... (pokračování)

Vloženo: 06.06., zařazeno v rubrice: Mezinárodní mistrovství ČRPořadí - Ecce Homo 2016 - sektor 20 metrů po startu

  Přinášíme výběr nejlepších časů, kterých jezdci dosáhli na letošním Ecce Homo během tréninků a závodních jízd. Nejlepší časy jezdců na 20 metrů po startu ... (pokračování)

Vloženo: 06.06., zařazeno v rubrice: Mezinárodní mistrovství ČRMotory opět zaburácí nad malebným Šternberkem

  Tradiční a velmi kvalitně jezdci obsazený závod nás čeká následující víkend ve Šternberku, kde se pojede Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu na trati zvané Ecce Homo ... (pokračování)

Vloženo: 02.06., zařazeno v rubrice: Mezinárodní mistrovství ČR6 hodin Spa Francorchamps

  Závod plný zvratů, problémů nakonec vyhrála posádka Audi č.8 DI GRASSI, DUVAL a JARVIS ... (pokračování)

Vloženo: 07.05., zařazeno v rubrice: LeMans/WECFIA WEC 6 hodin Spa Francorchamps

  Tradiční závod na 6 hodin v belgickém Spa Francorchamps je letos druhým podnikem letošního seriálu Mistrovství světa ve vytrvalostních závodech sportovních prototypů a GT vozů. Ohlédněme se za včerejším tréninkem a dnešní kvalifikací. ... (pokračování)

Vloženo: 06.05., zařazeno v rubrice: LeMans/WECNovinky pro závody do vrchu v Evropě

  Blíží se nám další ročník seriálu Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu. Tak jako každý rok jsme zvědaví, co nového si ostřílení piloti nachystali do letošních bojů a kdo nový se může na některém kopci ukázat. ... (pokračování)

Vloženo: 12.04., zařazeno v rubrice: EvropaPlánovaná šikana v Rechbergu nebude

  Původně plánovaná druhá šikana nakonec na Rechbergu nebude ... (pokračování)

Vloženo: 07.04., zařazeno v rubrice: EvropaZajímavá novinka firmy Minichamps v měřítku 1/18

  Stále je dost pamětníků mezinárodního závodu na již neexistujícím okruhu Havířov-Šenov z roku 1977. Tehdy představil velmi silný vůz BMW Rakušan Sepp Manhalter a s přehledem zvítězil. Neměl příliš silnou konkurenci, ale rozhodně bylo úžasné vidět přibližující se rozsvícené přední světlomety jeho rakety od Šenova směrem k Havířovu. Osobně si to pamatuji dodnes, protože to byl můj první automobilový závod v životě. ... (pokračování)

Vloženo: 08.03., zařazeno v rubrice: OkruhyKalendář FIA WEC Mistrovství světa prototypů

  Plánovaný kalendář evropských závodů do vrchu podle FIA 2015 ... (pokračování)

Vloženo: 02.03., zařazeno v rubrice: LeMans/WECKalendář MČR závody do vrchu

  Předběžný kalendář závodů ... (pokračování)

Vloženo: 15.02., zařazeno v rubrice: Mezinárodní mistrovství ČRKalendář FIA ME závody do vrchu

  Předběžný kalendář závodů ... (pokračování)

Vloženo: 13.02., zařazeno v rubrice: Evropa6 hodin Nürburgring - poznámky z kvalifikace

  Čtvrtý závod Mistrovství světa ve vytrvalostních závodech FIA-WEC pokračuje tento víkend na německém Nürburgringu, kam se vrcholné závody sportovních prototypů vrátily po šesti letech. Navázaly tak na bohatou tradici vytrvalostních závodů, převážně porádaných na 1000km. ... (pokračování)

Vloženo: 29.08., zařazeno v rubrice: LeMans/WEC24 hodin v Le Mans - galerie

  Fotogalerie nejslavnějšího závodu světa ... (pokračování)

Vloženo: 14.06., zařazeno v rubrice: LeMans/WEC24 hodin v Le Mans - reportáž

  Velmi rychlý ročník 2015 závodu Le Mans je minulostí. Porsche se podařilo famózní návrat na výsluní. Audi tentokrát chyběl výrazný taktický nápad nebo prostě jen víc sportovního štěstí. Samotný závěr závodu zahalily navíc dešťové kapky. ... (pokračování)

Vloženo: 14.06., zařazeno v rubrice: LeMans/WEC24 hodin v Le Mans - kvalifikace

  Trojice vozů Porsche ovládla kvalifikační tréninky pro nejslavnější závod světa, čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans. Porsche tak potvrdilo roli nejrychlejšího továrního týmu a překonalo rekord tratě v podobě, kterou má v novodobé historii. Přesto zůstává hlavním favoritem Audi, které využívá vynikající strategie a vytrvalosti. Toyota se určitě bude snažit najít recept pro navázání na loňský titul seriálu FIA WEC. To Nissan může coby nováček jen ohromovat konstrukcí, které díky přednímu náhonu budí zájem, ale spíše rozpaky či lítost. ... (pokračování)

Vloženo: 12.06., zařazeno v rubrice: LeMans/WECNa Ecce Homo trumfoval Faggioli

  Úřadující nepřekonatelný italský pilot Simone Faggioli dokázal i po sedmé v řadě zvítězit při výročním 110. závodě do vrchu na trati Ecce Homo. Je to právě Simone, kdo navrátil v loňském roce po 17 letech kralování monopostů vítězné žezlo sportovním prototypům, tedy populárním spiderům či plackám. ... (pokračování)

Vloženo: 09.06., zařazeno v rubrice: EvropaEcce Homo láká nejen na 110 let historie

  Zlatý hřeb domácí motoristické sezóny na asfaltu v podobě 35. ročníku Mistrovství Evropy a 110 výročí od prvního závodu láká diváky na tento víkend do Šternberku. Setkání superrychlých strojů, krásných žen a odvážných hrdinů závodního volantu si rozhodně nenechte ujít a přijďte se podívat. Jestli nevíte, na co se těšit, rád poradím krátkým článkem. ... (pokračování)

Vloženo: 04.06., zařazeno v rubrice: Evropa6 hodiny Spa Francorchamps - závod

  Letošní závod na 6 hodiny vyhrálo Audi, přestože Porsche mělo znatelnou převahu. Naopak Toyota ztrácela dech. Nakonec v cíli dělil vítěznou posádku od druhého Porsche 13 sekund. Návštěvnost závodu byla oficiálně 54.000 diváků, což je o pár tisíc více, než loni. Počasí nakonec přálo a stejně jako včera trať nesmočila žádná přeháňka. ... (pokračování)

Vloženo: 02.05., zařazeno v rubrice: LeMans/WEC6 hodiny Spa Francorchamps - kvalifikace

  Nejrychlejší sportovní prototypy v historii tratě ve Spa dnes absolvovali kvalifikaci po třetím volném tréninku. Celkem 7 vozů LMP1 překonalo letitý rekord v čase na jedno kolo, který zajel v roce 2010 tehdy ještě tovární prototyp Peugeot 908. Vozy Porsche pokořily hranici 1:55 na jedno kolo. ... (pokračování)

Vloženo: 01.05., zařazeno v rubrice: LeMans/WEC6 hodiny Spa Francorchamps - čtvrtek

  Tradiční šestihodinovka v belgickém Spa Francorchamps měla na programu dnes dva volné měřené tréninky. Od rána však pršelo a obě jizdy tak byly spíše seznamovací. I tak došlo k nepříjemné kolizi mezi vozy Toyota a Audi. ... (pokračování)

Vloženo: 30.04., zařazeno v rubrice: LeMans/WECRechberg v reportáži

  43. závod do vrchu v krásném prostředí mezi Tulwitzem a Rechbergdorfem přivítal téměř 230 jezců, kteří přijeli zápolit o evropské body, stejně jako do bodů národních mistrovství Rakouska a Slovenska, nebo do šampionátu historických vozů ME a zónového mistrovství. Letos tedy bez českého šampionátu. Vše mohlo být úžasné, ale nakonec se z toho stal nejhorší závod, který jsem zde při svých 18ti návštěvách zažil, ale to už asi každý ví… ... (pokračování)

Vloženo: 29.04., zařazeno v rubrice: EvropaIng. Otakar Krámský

  Je těžké hledat slova, která vyjádří ztrátu.. Ztrátu člověka, který již za svého života dokázal tolik, co málokdo a stal se evropskou legendou. Během sobotního tréninku na závod Mistrovství Evropy zahynula největší osobnost českého vrchařského sportu, několikanásobný Mistr Evropy a neuvěřitelný tahoun motorsportu u nás, stejně jako mimořádně výrazná lidská osobnost. Člověk mnoha protikladů, bez jehož sarkastického humoru budou parkoviště závodních strojů postrádat své kouzlo, bez jehož sportovního nasazení kopce osiří a budou hledat svůj smysl. Naštěstí ho ze svých pamětí i srdcí nikdy nepustíme pryč, protože dokud tu budou oblíbené závody do vrchu, bude tu i jilemnický Krakonoš. ... (pokračování)

Vloženo: 26.04., zařazeno v rubrice: EvropaREDAKCE: Roman Krejčí All rights reserved, Ó 2002-2014


Stránky vrchy.com jsou nezávislým informačním zdrojem o závodech do vrchu a na okruzích

[CNW:Counter] TOPlist