úvod | hledej | debata | forum | MMČR | MČR HA | foto | foto Fryba | video | LeMans/WEC | piloti a týmy | Evropa | inzerce | motorshop | historie | okruhy | odkazy

Úspěšná chorvatská premiéra

FIA European Hill Climb Cup

Druhý podnik seriálu Evropského Poháru v závodech automobilů do vrchu, který se jel o víkendu 10. - 13. května nedaleko chorvatského Splitu, byl pro nový závodní vůz týmu MICHL MOTORSPORT premiérovým závodem. Lotus Michl 07/01 (skupina E1) s Danem Michlem za volantem se zde představil ve výborném světle.

Trať závodu s dlouhým jménem Nagrada Malačke Ina Millennium Sv.Dujam 2007 měří 5200 m, start je ve výšce 350m n. m. a cíl ve výšce 980 m nad mořem, vine se krásnou krajinou a z vrcholu kopce je vidět až na moře. Závodníkům v krásném prostředí přálo i krásné počasí, a tak se na trať mohli vydávat s klidem.

V průběhu sobotních tréninků se Dan Michl seznamoval s tratí i novým autem a tým řešil drobné technické obtíže, do nedělních závodů však nastupoval jezdec i vůz již jako sehraná dvojice. Po první závodní jízdě byl ve skupině E1 na prvním místě Rakušan Herbert Pregartner s FRESTL PORSCHE 911 BiT, a další tři jezdci se svými časy vešli do tří desetin sekundy: druhý byl Boris Durlen s Fordem Escort RS Cosworth, třetí Siniša Krainc s tímž vozem a čtvrtá příčka patřila Danu Michlovi s Lotusem Michl 07/01. Pátý byl další chorvatský závodník Zvonko Brkljačic, také s Fordem.

Druhá jízda, a především časy v ní dosažené, však pořadím z první jízdy mírně zamíchala: absolutně první pozice ve skupině E1 nakonec zůstala v rukou Herberta Pregartnera, druhý skončil Boris Durlen, a výborné třetí místo získal Dan Michl. Čtvrtý byl nakonec Zvonko Brkljačic a pátý Siniša Krainc. Pro tým MICHL MOTORSPORT se tak první start nového vozu na nové trati stal velkým úspěchem.

Autor: Michl Motorsport/CZ  (Všechny články autora)
Rubrika: Tiskové zprávy  (Všechny články rubriky)

Článek publikován: 14.05.2007
Přečteno: 3882 x
Stránka aktualizována: 22.04.2021