úvod | hledej | debata | forum | MMČR | MČR HA | foto | foto Fryba | video | LeMans/WEC | piloti a týmy | Evropa | inzerce | motorshop | historie | okruhy | odkazy

FIA GT v Brně - Tisková zpráva od Šenkýře

SALEEN S7 S ROBERTEM ŠENKÝŘEM V CÍLI ZÁVODU FIA GT V BRNĚ

První start Roberta Šenkýře v závodu Mistrovství FIA GT dopadl úspěšně. Saleen S7 týmu Grahama Nasha se startovním číslem 8 a posádkou Šenkýř, Pirri (I), Hooker(GB) dokončil závod na desátém místě v silnější kategorii GT1, v celkovém hodnocení potom obsadil dvanáctou příčku. Celkovým vítězem závodu se stala posádka Lamy (P), Gardel (CH) s vozem Ferrari 550 Maranello týmu Larbre Competition.

Tříhodinovou bitvu GT vozů rozjížděl Šenkýřův týmový kolega Luca Pirri, který se hned po startu musel vyhnout hromadné havárii, po které na trati zůstalo stát Maserati MC12 posádky Babini, Biagi, Ferrari 575 Maranello jezdců Deletraze a Picciniho a Lamborhini Murcielago s jezdci Koxem a Morbidellim. Luca kroužil s přehledem a vyrovnanými časy udržoval celkové třinácté místo.

Po padesáti minutách jízdy začalo hustě pršet a všechny týmy stáhly své vozy do boxů kvůli výměně pneumatik. Tým Grahama Nashe využil zastávky v boxech i k výměně jezdců, za volant supersilného Saleenu usedl Robert Šenkýř. Z hustého deště a na velmi mokré trati se mu zpočátku dařilo dobře, problémy začaly přicházet při postupném zamlžování čelního skla. Pokračuje Robert Šenkýř: „Asi po třech kolech mého úseku mi při sílícím dešti začalo téct netěsnostmi ve dveřích do kokpitu a začalo se mi zamlžovat čelní sklo, během tří kol jsem neviděl už vůbec nic. Pomalou jízdou jsem zajel do boxu, mechanici zde ale nebyli připraveni na můj příjezd, celá zastávka s vyčištěním čelního skla tak trvala více než jedno kolo. Vyjel jsem tedy zpět na trať, ale po dvou kolech jsem musel opět zajet do boxů, protože čelní sklo bylo znovu zamlžené. Celá operace nás stále více než dvě kola.“

Po definitivním odmlžení zajížděl Robert i na vodě celkem slušné časy a po dvou hodinách předával Ryanovi Hookerovi na sedmnáctém místě. Ryan vyjel na osychající trať již na hladkých pneumatikách a kvalitními časy posunul Saleen S7 s číslem 8 na konečnou desátou příčku kategorie GT1.

Robert Šenkýř dále hodnotí: „Byla to pro mě jedinečná šance vyzkoušet si atmosféru mistrovství FIA GT, i přes potíže se zamlžováním čelního skla byl pro mě start se Saleenem velkou zkušeností a dosud největším závodem mé okruhové kariéry. Na suché trati jsem s vozem během volných tréninků a kvalifikace absolvoval celkem jen asi dvanáct kol, dosažené časy však byly shodné jako u kolegů, kteří se Saleenem absolvovali již několik závodů. O to víc mě pak můžou mrzet ty patálie v mém úseku, byl to spíše boj s neposlušným autem než pěkné svezení. Ale takový už je motoristický sport.

Rád bych poděkoval všem svým partnerům, hlavně společnosti ALFA HELICOPTER, kteří mi umožnili vyzkoušet si závod FIA GT, doufám také, že start v Brně nebyl mým posledním v této kvalitní sérii.“

Součástí Matador FIA GT byl i závod divize 4 českého okruhového mistrovství. Z důvodu startu ze Saleenem ve FIA GT vynechal Robert vytrvalostní závod a startoval pouze v nedělním sprintu. V tréninku na tento závod posunul Šenkýř doposud nejlepší čas svého BMW M3 GTR už na 2:11,940, což stačilo ve velmi kvalitní konkurenci téměř padesáti vozů na sedmé místo na roštu. Hned po startu se Robertovo BMW prodralo na páté místo hned za vozy Mercedes a Audi TT DTM a Porsche Slováka Studeniče. V polovině závodu začalo pršet a déšť a následné kolize mnoha vozů jedoucích na suchých pneumatikách zamíchaly celkovým pořadím. Robert Šenkýř závod dokončil na šestém místě.Autor: Roman Krejčí  (Všechny články autora)
Rubrika: Okruhy  (Všechny články rubriky)
Článek publikován: 27.06.2005
Přečteno: 5074 x
Stránka aktualizována: 22.04.2021

Související články:REDAKCE: Roman Krejčí All rights reserved, Ó 2002-2017


Stránky vrchy.com jsou nezávislým informačním zdrojem o závodech do vrchu a na okruzích

[CNW:Counter] TOPlist