úvod | hledej | debata | forum | MMČR | MČR HA | foto | foto Fryba | video | LeMans/WEC | piloti a týmy | Evropa | inzerce | motorshop | historie | okruhy | odkazy

Novinky DVD v roce 2005 - díl 1 (FTJ/CZ)

Produkce FTJ video

Blíží se konec roku, a tak si představíme několik nových DVD, která se letos objevila ze závodů do vrchu a neměla by chybět ve vašich sbírkách. Začneme v prvním díle prestižní domácí produkcí profesionálního studia FTJ. V dalších dílech budeme pokračovat nabídkou rakouských, francouzských kameramanů atd.

05 Mann filter Zámecký Vrch 2005
Katal.číslo:Z200505
Cena: 290 Kč
Popis: 24. rocník velice populárního a atraktivního podniku seriálu Závodu automobilu do vrchu Mann Filter Zámecký vrch prilákal nejen tisíce diváku, ale i kamery FTJ VIDEO, která prichází na trh s videodokumentem (VHS, DVD) z tohoto závodu.
Je již tradicí, že každá zatácka tohoto rychlého závodu je monitorována bedlivým okem našich objektivu. Tomu zrídka kdy unikne nejaká ta adrenalinová událost. Nejinak tomu bylo i letos.
Hodinový dokument plný rychlých atraktivních prujezdu je doplnen o strhující komentár a autentické rozhovory. Na trat se díky mikrokamerám ON BOARD vydáte s Markem Rybníckem (VW Golf IV a Milanem Svobodou (Formule Dallara).
Spolecnost FTJ VIDEO zaznamenala všechny duležité momenty tohoto závodu, krizové prujezdy i kolize.
Dokument vychází na VHS i DVD!

Délka: 60 minut04 Ústecká 21 - Ústí nad Orlicí
Katal.číslo:Z200504
Cena: 290 Kč
Popis: Obrovským lákadlem letošního ročníku Ústecké 21 byla účast španělského pilota F3000 Andera Vilariňa, který neunikl pozornosti kamerám FTJ VIDEO. Díky kameře ON BOARD si můžete s tímto jezdcem vychutnat jeho jízdu na vlastní kůži. Kromě Vilariňa se v hodinovém dokumentu svezete s další formulí Milana Svobody, do svého auta vás pozve i David Komárek, Martina Straková, Dan Suchý či Eduard Patera. Celkem 6 kameramanů FTJ video zachytilo pro vás ty nejdůležitější a nejdramatičtější momenty na celkem 48 místech podél trati. Objektivům kamer neunikl například Michal Bažant se svým skokem do lesa, Vladimír Myslivec, který ulomil kolo, Adam Klus, jenž se se svou formulí projel lesem a mnoho dalších adrenalinových pilotů českého šampionátu Závodů automobilů do vrchu.
Dokument je provázen zajímavým komentářem spojeným s dynamickou hudbou, která dokonale vykresluje letní atmosféru tohoto vydařeného závodu.
Ústecká 21 vychází na VHS i DVD.

Délka: 60 minut03 ECCE HOMO 2005
Katal.číslo:Z200503
Cena: 290 Kč
Popis: Opravdová lahůdka čeká na příznivce Závodů automobilů do vrchu v podobě videodokumentu z Evropského podniku Ecce Homo Šternberk 2005. Na DVD a VHS o délce 75 minut naleznete atraktivní záběry ON BOARD těchto jezdců:
Otakar Krámský / Osella
Christian Merli / Osella
Herbert Stolz / Porsche
Felix Pailer / Lancia
Jaroslav Straka / BMW
Jaro Homola / Citroen
Peter Jureňa / Mitsubishi
Petr Vojáček / BMW.

Dokument je dále obohacen o několik videozáběrů z bohaté historie závodu, ať již z 50. let či první poloviny let sedmdesátých spolu s řadou dobových fotografií.

Podél trati celkem 5 kameramanů zachytilo ty nejzajímavější momenty na celkem 20-ti úsecích. Na DVD či VHS tak naleznete požár Škody Fábie Michala Bažanta, těžkou havárii Vladimíra Myslivce, dále karamboly Petra Líbala, Radima Ježka, Herberta Pregartnera a mnoha dalších.

Délka: 75 minut02 SLOVAKIA MATADOR PEZINSKÁ BABA 2005
Katal.číslo:Z200502
Cena: 290 Kč
Popis: FTJ VIDEO zavítalo k našim východním sousedům na Slovensko, aby v rámci domácího i evropského šampionátu Závodů automobilů do vrchu připravil další dokument z letošní edice. Atraktivní trať, kterou velice populární závod nabízí, byla pokryta šesti kameramany, kterým neunikla žádná zásadní situace či havárie.
Jak je již zvykem, FTJ VIDEO osadilo své mikrokamery i do několika vozů domácí i zahraniční špičky.Svými jízdami se tak mohou pochlubit:
Otakar Krámský / Osella
Peter Jureňa / Mitsubishi
MIlan Svoboda / Dallara
Herbert Pregartner / Porsche
Jaromír Malý / Ford
Tomáš Kašpárek / Škoda

Studio FTJ VIDEO z tohoto závodu připravilo DVD, které je doslova nabito atraktivními záběry. Ty spolu se střihačským uměním a poutavým komentářem za přispění dynamické hudby tvoří dokument o délce 70 minut.
DVD obsahuje interaktivní menu, díky kterému se divák může prodírat jednotlivými skupinami a graficky zpracovanými výsledky.

Délka: 70 minut01 LAUDON 2005 LANŠKROUN ALBRECHTICE
Katal.číslo:Z200501
Cena: 290 Kč
Popis: Historicky nejdelší videodokument z podniků českého šampionátu ZAV připravila společnost FTJ VIDEO z předposledního mistrovského klání letošní sezóny LAUDON 2005. Tento závod se již tradičně jezdí na trati v Albrechticích nedaleko Lanškrouna a patří k nejoblíbenějším jak mezi jezdci tak i mezi diváky.
Celkem 7 kameramanů bylo rozmístěno po celé trati; ty pořídili záběry z 56-ti natáčecích míst a zachytili opravdu všechno důležité, o čemž se můžete přesvědčit v UPOUTÁVCE.
Krkolomné průjezdy a karamboly předvedly Jiří Los, Tomáš Vavřinec, Julo Konček, Edita Prášková a mnoho dalších.

Milovníci záběrů ON BOARD si přijdou na své díky jízdám těchto jezdců:

Milan Svoboda / Dallara
Miloš Beneš / Lucchini
Robert Šenkýř / BMW
Jiří Jupa / Škoda Octavia
Patrik Semlbauer / Opel Lotus

Zajímavá dvojkexpozice je k vidění v podání Jaromíra Malého, kterého při finálové jízdě snímaly dvě mikrokamery najednou. Divákovi se tak naskytne pohled jak na jezdce samotného tak i na jeho jízdu.

80-ti minutové DVD obsahuje podrobný komentář k závodu a výsledkové tabulky. Jeho obsahem diváka provází do detailů zpracované interkativní menu.

Délka: 80 minut


FTJ nyní intenzivně připravuje závěrečný podnik sezóny, podzimní Ecce Homo!Připomeňme si ještě zajímavé tituly z ročníku 2004:

2004


ZAV06 Zámecký Vrch 2004
Katal.číslo:ZAV200406
Cena: 290 Kč
Popis: Zámecký vrch zahajuje již tradičně sezonu klasických tratí závodů automobilů do vrchu. Tato trať patří svou náročností mezi nejobávanější pro jezdce a mezi nejaktraktivnějsí pro diváky. 23. ročník nebyl výjimkou a vyprávět by o tom mohla jednička českých kopců Otakar Krámský. Ten se zasloužil o pojmenování jedné ze zatáček právě po svém jménu, když jeho Osella nečekaně opustila trať. Nebezpečně vypadající havárie naštěstí měla dobrý konec. Nejen smůlu Otakara Krámského, ale problémy dalších jedců stejně jako skvělé sportovní výkony popisuje dynamický videodokument od FTJ VIDEO.
Dokument obsahuje i záběry z vozu Ford Escort maxi kit car Jaromíra Malého.
Délka: 45 minutZAV05 BEST OFF ZÁVODY DO VRCHU #1 (DVD/VHS)
Katal.číslo:ZAV200405
Cena: 200 Kč
Popis: Lahůdka pro všechny příznivce českých závodů do vrchu - BEST OFF ZÁVODY DO VRCHU #1. Jedná se o jedinečný sestřih všech důležitých momentů z let 2002/2003,ve kterém naleznete spoustu atraktivních průjezdů, smyků, havárií a zajímavých pohledů z kokpitů jak produkčních vozů tak i z vozů skupiny CN. Unikátní dokument je dlouhý 40 minut a existuje ve verzi VHS a DVD. FTJ VIDEO tímto splnilo sen mnohým fanouškům. VHS nebo DVD můžete získat za bezkonkurenční cenu 200 CZK + poštovné
Délka: 40 minut


Objednávat můžete i na našem emailu ftj@vrchy.com
Literatura, odkazy, zdroje

www.ftj-video.cz, objednávky též na ftj@vrchy.com
You can order DVD on ftj@vrchy.com

Autor: Roman Krejčí  (Všechny články autora)
Rubrika: Video a zvuk  (Všechny články rubriky)
Článek publikován: 08.12.2005
Přečteno: 6279 x
Stránka aktualizována: 22.04.2021

Související články:REDAKCE: Roman Krejčí All rights reserved, Ó 2002-2017


Stránky vrchy.com jsou nezávislým informačním zdrojem o závodech do vrchu a na okruzích

[CNW:Counter] TOPlist