úvod | hledej | debata | forum | MMČR | MČR HA | foto | foto Fryba | video | LeMans/WEC | piloti a týmy | Evropa | inzerce | motorshop | historie | okruhy | odkazy

Třetí místo na 24 hodinovce v Dubaji

Druhý ročník vytrvalostního závodu v Dubaji

Dojet a dostat se ve třídě A5 na stupně vítězů. To byly ambice českého K&K Racing Teamu před startem druhého ročníku jednodenního závodu v Dubaji. Klání na Středním Východě trvalo dlouhých 24 hodin.

Vytrvalostní závody jsou jednou z nejdůkladnějších prověrek každého člena týmu. Vzdálená Dubaj pod vedením holandských promotérů zažila 24hodinový závod teprve podruhé, ale už viděla na startovní listině na osmdesát přihlášených týmů.

Český K&K Racing Team na stejném okruhu loni závod nedokončil, tento rok se ale postavil na stupně vítězů. Čtveřice Petr Kačírek, Petr Válek, Matěj Kotrba a Marcel Kusín obsadili v celkovém hodnocení 24. pozici a ve své třídě 45 skončila třetí.

Tým se v páté hodině závodu potýkal s nepříjemných technickým problém, kdy BMW E46 M3 GTR strávilo u mechaniků v boxu více než hodinu kvůli výměně diferenciálu. Do Matěje Kotrby totiž na dráze narazil jiný vůz a mírně promáčkl automobilu pravý bok: „Nějaké BMW do mě narazilo narazilo, když jsem vyjížděl ze zatáčky. V tu chvíli jsem už ho ani neviděl.“ Smůlu si ovšem tým tak naštěstí vybral v relativním začátku a dalších 19 hodin již proběhlo jen s nutnými výměnami destiček či pneumatik.

„Necítím nohy, bolí mě hlava. Ale ostatní to budou mít horší,“ zpovídal se z pocitů Petr Kačírek po sedmi hodinách závodu. Jezdci se za volantem střídali po dvou hodinách. K&K Racing Team zajel celkem 493 kol (tedy 2657,27 km).

Celkové vítězství druhého ročníku patřilo rakouskému týmu Duller Motorsport, který z vozem BMW Z4 Coupe vyhrál už podruhé za sebou. V barvách letošního vítěze startoval také Čech Jarek Janiš. Rakouský tým dokázal obkroužit dubajský okruh celkem 567krát. Nejrychlejší kolo však zajelo Porsche 996 RSR litevského Oktanasu, jenž skončil celkově čtvrtý a v nejsilnější třídě A6 obsadil bronzovou příčku.

Český K&K Reacing Team odjíždí z Arabských Emirátů v úterý 16. ledna, zbytek dorazí do Prahy za další dva dny.

Autor: Pavel Jelínek/CZ  (Všechny články autora)
Rubrika: Okruhy  (Všechny články rubriky)

Článek publikován: 14.01.2007
Přečteno: 4313 x
Stránka aktualizována: 22.04.2021