úvod | hledej | debata | forum | MMČR | MČR HA | foto | foto Fryba | video | LeMans/WEC | piloti a týmy | Evropa | inzerce | motorshop | historie | okruhy | odkazy

Brněnský Drak 2011 - pozvánka a drby před závodem

Informace před závodem

Do zahájení letošní domácí vrchařské sezóny zbývá relativně už jen několik dní, pojede se již 10. dubna. Podívejme se tedy, co nás čeká a na co se můžeme těšit.

Nejrychlejší vozy startují u nás ve skupině E2, což jsou vesměs monoposty (E2/SS = single seater) ale tu a tam to mohou být například sportovní prototypy E2/SC (sports cars). V Evropě se pochopitelně objevují i speciály E2/SH (siluety). Pohled do startovní listiny, kterou zveřejnil server dovrchu.cz nám o letošní sezóně mnohé napoví. Zatímco někteří jezdci sází na tutéž techniku jako loni, u některých dochází pochopitelně ke změnám. Na stejný stroj jako loni se tak můžeme těšit u loňského absolutního Mistra ČR Milana Svobody, pojede opět s Lolou T96/50. Chystá se letos kromě domácího šampionátu také na FIA Challenge, to znamená, že na Evropě ho uvidíme jen sporadicky. Loni druhý Dušan Nevěřil však chystá pro letošní rok změnu. Neuvidíme ho za volantem Loly, ale v kokpitu Normy M20, tedy ve voze, se kterým se loni svezl David Kostruh či Petr Vondrák. Oba zmíněné jezdce naopak nevidíme. Petr Vondrák se letos zřejmě neobjeví a o Davidu Kostruhovi zatím také žádné drby nekolují. Otakar Krámský a Václav Janík pojedou s loňskými vozy připravenými pochopitelně pro letošní ročník. Těšit se můžeme i na Jaroslava Krajčího, který by měl startovat ve spolupráci s Vaškem Janíkem v jednom týmu. Na závody do vrchu snad nezanevře ani Dan Michl, náš nejrychlejší jezdec, který nad sebou nevidí ze svého kokpitu hvězdy, ba ani oblohu. Miloš Beneš se loni trápil se svým letitým Raltem a pln odhodlání bojovat se s ním vydá na kopce i letos. Ve startovní listině nechybí ani Vláďa Vitver a jeho Lotus WR9, i když se spekulovalo, že letos závodit nebude. Pravdou je, že asi letos neuvidíme Martina Novotného. Naštěstí pro fanoušky se můžeme alespoň těšit na jeho Ligier JS49, za jehož volant usedne rychlý Petr Rokyta právě už na Brněnském draku. Další vůz skupiny C bude vodit nejen po domácích, ale i evropských kopcích Petr Vítek.

Mezi cestovními vozy se můžeme těšit na několik nových Mitsubishi Lancerů skupiny N. Za jejich volanty uvidíme navrátilce Oskara Beneše a Martina Jermana, ale také nováčka Filipa Sajlera. Nebude chybět Jiří Los se Subaru. Nováčkem bude Dan Blaho s Alfou Romeo 147, kterou si pamatujeme ze skupiny SP, tentokrát ovšem mezi áčky. Dominika Benešová bude řídit druhou Alfu Romeo 147 a rovněž bude novou tváří mezi vrchaři. Naopak starý známý Jarda Malý a jeho Subaru bude pokračovat stejně jako loni ve skupině A. Konkurenci mu bude dělat i mladý Lukáš Vojáček s vozem Mitsubishi Lancer po svém otci. Právě on, Petr Vojáček, letos pojede s vozem Nissan 350Z ve skupině GT. Těšit se můžeme i na řadu dalších jezdců skupiny A či E1, mezi kterými ještě vypíchneme Tomáše Kusého, který připravil zajímavý vůz Lotus Exige GT.

V historických vozech je zatím účast poněkud slabší, ale určitě se pokocháme pohledem na vůz Porsche Josefa Michla, který snad tento skvost představí i domácím divákům, i když s tímto vozem již párkrát startoval v zahraničí i v uplynulé sezóně. Chybět nebude ani další legenda Miroslav Adámek a jeho NSU TT.

Startovní listina ještě dozná určitě drobných změn. Kromě MMČR se ovšem při Brněnském drakovi pojede i Liqui Moly Berg Cup, který na start přitáhne řadu dalších zajímavých speciálů, takže se bude opravdu na co dívat. Jen je potřeba se dobře obléct, protože v dubnu může být ještě taková zima, že ani pohled na favorita Berg Cupu Davida Komárka a jeho silnou třílitrovou Normu M20, nás nemusí dostatečně zahřát.Autor: Roman Krejčí  (Všechny články autora)
Rubrika: Mezinárodní mistrovství ČR  (Všechny články rubriky)
Článek publikován: 31.03.2011
Přečteno: 4042 x
Stránka aktualizována: 22.04.2021

Související články:REDAKCE: Roman Krejčí All rights reserved, Ó 2002-2017


Stránky vrchy.com jsou nezávislým informačním zdrojem o závodech do vrchu a na okruzích

[CNW:Counter] TOPlist