úvod | hledej | debata | forum | MMČR | MČR HA | foto | foto Fryba | video | LeMans/WEC | piloti a týmy | Evropa | inzerce | motorshop | historie | okruhy | odkazy

Brněnský drak 2007 - Novinky na kopcích

Shrnutí

Každoročně je Brněnský drak závodem, kde se představuje nejvíce novinek, které piloti domácích kopců připravili přes zimu pro boje o body ve svých skupinách. Co bylo nového letos k vidění?

Loňský absolutní mistr republiky Milan Svoboda představil sice opět monopost Dallara 302, tedy vlz specifikace formule 3 s dvoulitrovým motorem a rokem výroby 2002. Ovšem pochopitelně hned musíme doplnit, že se nejedná o vůz podle předpisů F3, ale volnou formuli do 2000ccm. Milan Svoboda pro letošek vsadil na širší pneumatiky, které by měly pomoci k celkovému zrychlení tohoto vozu, který zdě měl premiéru (jeho loňský mistrovský vůz pilotuje poprvé Jozef Toth, kterého známe ze startů na voze BMW M3 týmu Krámský BMW). Svoboda zatím není zcela spokojen, právě široké pneumatiky měly za následek, že se vůz choval zcela jinak, než byl zvyklý a tým bude dále pracovat na vylepšení jízdních vlastností. Není tajemstvím, že Svoboda se chystá na kompletní seriál ME, který začíná na Sicílii v Monte Erice. Právě plná soustředěnost na ME možná trochu omezí jeho domácí starty, ale uvidíme, jak vše bude pokračovat. Ostatně do Náměšti se Svoboda chystá.


Milan Svoboda - Dallara 302 - STV2000Miloš Beneš byl v uplynulých letech věrným rytířem vozu značky Lucchini, se kterým před lety dosahoval opravdu úctyhodných časů. Přeci jen v posledních dvou ročnících se mu již tolik nevedlo a pro letošní sezónu vsadil na starší monopost F3000, který disponuje větším výkonem a nižší hmotnosti než spider Lucchini. Jedná se o vůt Ralt, který jsme před lety vídali v rukou Dušana Nevěřila. Uvidíme, jak se Benešovi podaří s tímto válečně pomalovaným vozem prosadit na domácích kopcích. Zatím časy, které jezdil s Raltem lehce zaostávaly za jeho loňskými časy, ovšem byly vzdálené od jeho nej časů z historie. Ovšem Lucchini týmu GMS nezahálí a v jeho kokpitu se objevil Vladimír Burian, který se v minulosti objevoval například v Pick-Upech a jeho brněnský debut s prototypem byl velmi slibný.


Miloš Beneš - Ralt RT24 F3000Václav Janík představil svůj speciál BMW 320, který je ovšem poháněn motorem z vozu BMW M3- 3200ccm. Byl velmi rychlý mezi všemi cestovními vozy, v prvním závodě vůbec nejrychlejší. Jedná se o bývalý tovární vůz nyní určený pro skupinu M, tedy evropskou E1.


Václav Janík - BMW 320-3.2Marek Rybníček sice s vozem Škoda Octavia startoval už loni, ale tento vůz prošel přes zimu odtučňovací kúrou a stal se opravdovým monstrem, v tom dobrém slova smyslu. Opravdu nádherný vůz zatím trošku více klouzal, než by měl, ale byl dokončen těsně před závodem a na jeho jízdních vlastnostech se bude ještě pracovat. Rybníček však ve voze opravdu zářil a byla radost se na jeho výkon dívat.


Marek Rybníček - Škoda OctaviaRadek Krakovič jezdíval léta s Národní formulí. Pro letošek ovšem připravil překvapení a rozšířil skupinu E2, když představil vůz Reynard, se kterým jezdíval Svoboda a dříve i Beneš. Je to další velmi příjemné překvapení.


Radek Krakovič - Reynard 85F 032David Komárek opustil kokpit Lanceru a představil novou zbraň Mitsubishi Colt Evo. Jedná se opět o velmi výkonný vůz, navíc o hodně lehčí, než jeho Lancer, takže potenciál vozu se ještě projeví a bude se opět na co těšit. Jeho otec Josef Komárek letos pojede s loňským áčkovým Lancerem.


David Komárek - Mitsubishi Colt Evo E1Marek Fried z týmu Roberta Šenkýře se posadil do druhého vozu BMW M3 GTR, který v Brně připravili. Podle slov Roberta Šenkýře se jedná přeci jen o něco méně ostrou verzí, než si pamatujeme na ten první vůz GTR. Ovšem i ten se letos na vybraných kopcích objeví.


Marek Fried - BMW M3 GTRV rodině Kašpárků zatím nebyly připraveny všechny vozy, jak je plánováno, proto například Milan Kašpárek startoval provizorně na VW Golfu zakoupeného od Rybníčka. S tímto vozem by se měl objevit Tomáš, který si musí na první start počkat, jako nováček se pak v Brně představil Jan Kašpárek na voze, který vychází z loňského vozu, se kterým startoval Karel Kusý. Protože se v týmu počítalo s ohlášeným koncem homologace ve skupině A, byl vůz připraven pro skupinu M, nicméně Felicie mohou zatím pokračovat i v áčku.


Milan Kašpárek - VW Golf
Jan Kašpárek - Škoda Felicia E1Na nový vůz zatím čeká Jarda Malý, a tak nepohrdl zapůjčeným Escortem Kit-Car od Edy Patery. Ovšem chystá se do Subaru Impreza po Davidu Losmanovi.

Velkou premiéru si v Brně odbyl spider PRC s motorem Opel 2000 a jezdec Petr Vítek. Bohužel vůz zlobil a v podstatě jeho účinkování skončilo po první pomalé tréninkové jízdě. Pro zajímavost dodejme, že s tímto vozem se před časem objevila Kamila Stará poté, co byl vůz dovezen z Rakouska od Schrotterů.


Petr Vítek - PRC Opel 2000 C3Mezi historickými vozy, které zde jely volný závod, se zatím moc novinek neobjevilo,i když se letos má představit několik zajímavostí, jako například vozy formule 2. Ale přeci jen zde proběhla malá premiéra, Adam Klus se totiž poprvé oficiálně svezl ve svém spideru MTX 2-03, který jsme před lety vídali v rukou Petra Rokyty (nikoliv jeho loňský vůz).


Adam Klus - MTX 2-03 Lada 16V

Autor: Roman Krejčí  (Všechny články autora)
Rubrika: Mezinárodní mistrovství ČR  (Všechny články rubriky)
Článek publikován: 11.04.2007
Přečteno: 9365 x
Stránka aktualizována: 22.04.2021

Související články:REDAKCE: Roman Krejčí All rights reserved, Ó 2002-2017


Stránky vrchy.com jsou nezávislým informačním zdrojem o závodech do vrchu a na okruzích

[CNW:Counter] TOPlist