úvod | hledej | debata | forum | MMČR | MČR HA | foto | foto Fryba | video | LeMans/WEC | piloti a týmy | Evropa | inzerce | motorshop | historie | okruhy | odkazy

Dan Suchý v Mostě

Dan Suchý přenechal páté místo mercedesu zastavením v posledním kole

O druhém srpnovém víkendu na okruhu v severočeském Mostě nechyběl ani brněnský tým Dana Suchého. Zejména tříhodinový vytrvalostní závod barvám D M vyšel naprosto skvěle, když nechybělo mnoho a získali dokonce skalp obvykle bezkonkurenčního Mercedesu Benz AMG týmu Antonína Charouze. Nakonec Suchý s Vencálkem skončili těsně za tímto vozem na absolutně šestém místě.

"Celý víkend počasí závodům přálo, vždy začalo pršet až po tréninku , nebo po závodu," pochvaloval si Dan Suchý a pokračoval zamyšlením nad předpokládanými možnostmi jejich vozu BMW M3 ve stále silnější konkurenci a nad eventuelním umístěním: "Po přečtení startovky jsme viděli, že to na lepší místo, než desáté ve vytrvalosti a patnácté ve sprintu nebude. Plejáda vozů DTM - čtyři ve sprintu ( tři mercedesy a jedno audi) a několik porsche nám nedávala ambice na lepší umístění." Nakonec se ale naštěstí pro Brňany tento předpoklad nenaplnil. A to právě v náročnější tříhodinovce, kde se vešli dokonce do nejrychlejší šestky.

Tréninky proběhly z hlediska Brňanů bez potíží. Těch si všichni z týmu D M Racing užili dost a dost při předchozím klání v Brně, kdy doufali, že mají problémy vybrány nejméně do konce roku. "O nějakou tu desetinku jsem porazil Tatrováky ( Tatra Eccora bratrů Hajdůškových ) i Kačery ( Kačírek s Kusínem) s M3 3,2 bavorákem," mohl být Dan spokojen již před startem vlastního závodu.

"Na vytrvalost jsme zvolili taktiku jet na jedno střídání a jezdit pravidelně. Ze začátku Petr Vencálek udržel pozici ze startu a jezdil s Tatrou, pak jsme postupně postupovali dopředu a v průběhu závodu jsme byli i několikrát čtvrtí, což bylo zcela skvělé. V polovině jsme střídali bez problémů a já dojížděl na pěkném 5. místě.

Ale v posledním kole (!!!!) přece jen přišel problém : Na cílové rovince se nám zlomil unašeč v diferenciálu a museli jsme zastavit. Byla to smůla, protože v tu dobu na nás Charouzovo DTM ztrácelo 40 s., a to by nás už nedojel.......," líčí Dan Suchý, jak obrovskou smůlu měli.

"Tak jsme klesli na šesté místo, které si myslím je i tak pěkné," dodal druhý jezdec oranžového bavoráku Petr Vencálek.

Mechaniky tedy čekala místo bujarých oslav pracovní noční prodloužená, aby opravili polámaný diferenciál a vůz mohl jet nedělní sprint na 13 kol. "Ve sprintu po startu se pole rozdělilo podle výsledků tréninku a já jen bojoval s Marcelem Kusínem na dalším BMW M3 o udržení pozice. Pěkně jsme si spolu zazávodili." pochvaloval si Suchý. Doplňme, že dojel 13. celkově a ve třídě D4 +2000 na 10. místě. Což je v dané konkurenci rovněž slušný výsledek.

Připomeňme, že první tři místa obsadily Mercedesy Benz CLK DTM s jezdci Charouzem seniorem, Charouzem juniorem a Adamem Lackem, čtvrtý skončil Slovák Miro Konopka na Chrysleru Viper. A do nejrychlejší desítky se ještě vešlo několik vozů Porsche 996, Audi TT DTM, Audi A4 a další.

Však také celkové hodnocení výsledku víkendu je značně optimistické: "Celkově jsme s víkendem spokojeni. Auto fungovalo a náš vůz skončil mezi ostatními bavoráky druhý za bezkonkurečním "polotovárním" Robinovým ( Robert Šenkýř, BMW M3 GTR ). Mimochodem ve sprintu startoval i účastník FIA GT Jan Vonka se svým bavorákem, kterého jsme porazili rozdílem třídy. Asi bral závody vážně , protože měl i nové pneumatiky, ale v 10. kole jsem ho předjel o kolo!" doplnil spokojeně Dan.

Žák tak vlastně porazil svého učitele, neboť Dan začínal závodit právě s Vonkovými vozy.

Dalším závodem, kterého se Brňané zúčastní, jsou koncem prázdnin evropské zónové závody na maďarském Hungaroringu a chorvatském Grobniku. Mezinárodní mistrovství ČR na okruzích pokračuje 23.-25.září 2005 znovu na Autodromu v Mostě. Pak již přijde na řadu říjnový šestihodinový Epilog v Brně, tečka za okruhovou sezónou.

Pavel Jelínek

Tisková infomace týmu D M Racing

V Brně 16. srpna 2005Autor: Pavel Jelínek/CZ  (Všechny články autora)
Rubrika: Tiskové zprávy  (Všechny články rubriky)
Článek publikován: 23.08.2005
Přečteno: 3827 x
Stránka aktualizována: 22.04.2021REDAKCE: Roman Krejčí All rights reserved, Ó 2002-2017


Stránky vrchy.com jsou nezávislým informačním zdrojem o závodech do vrchu a na okruzích

[CNW:Counter] TOPlist