úvod | hledej | debata | forum | MMČR | MČR HA | foto | foto Fryba | video | LeMans/WEC | piloti a týmy | Evropa | inzerce | motorshop | historie | okruhy | odkazy

Jarní cena Brna

Sezóna odstartovala rychlými formulemi na okruhu v Brně

Velmi krásné jarní počasí přivítalo účastníky MMČR na okruzích v Brně. Ovšem nejen počasí bylo příjemné, viděli jsme velmi rychlé formule nového seriálu Auto GP, ale také nestárnoucí vozy z Histo Cupu. Republikové mistrovství pak začalo souboji v divizi 3 a 4.

Kvalifikaci na hlavní závod formulí Auto GP vyhrál v Brně Johny Reid, neboli známý to driver formulových vozů. Seriál Auto GP v moravské metropoli začínal, ale překonal zde rekord okruhu a silné osmiválcové motory byly slyšet. Ve startovní listině se však ukázal i Adrien Tambay, nebo čeští jezdci Tomáš Kostka a Jan Charouz. O vítězství se v Brně podělili Ital Filippi a Bulhar Arabadziev. Z našich dojel nejlépe Charouz na čtvrtém a šestém místě.

Vytrvalostní závod MMČR divize 4 se stal doménou Mercedesů DTM, jejíž dvě stejné posádky neměly konkurenci. K závodění se opět vrátil Ing. Charouz, i když v loni s velkou slávou končil. I zde platí nikdy neříkej nikdy. Třetí místo ukořistili Machánek s Rosinou na Porsche 911 GT3 RSR. V dalším pořadí pak figuroval tým MenX a Konopka. Ve třídě do 3500ccm3 zvítězil přesvědčivě Robert Šenkýr s Filipem Sládečkou na BMW E92 GTR, nestačil na ně ani Mičánek s Porsche a BMW E36 GTR. Bramborová medaile tentokrát zbyla na Ferrari 360 s posádkou Baran-Dolák-Vacík, auto nebylo ještě úplně vyladěné a posádka se těší do Mostu. Dvoulitry vyhrál Hybáček/Matějovský se Seatem Tdi, druhá skončila Honda S2000 bří Foukalů a bronzová pocta zbyla na Hese s Hordóssym.

Sprint do 2000ccm3 vyhrál po zásluze Vladimír Vitver s Lotusem WR 9/2, když porazil druhého obhájce titulu Roberta Pláteníka i třetího Slováka Ďurovkina s ex tovární Alfou Romeo 156. Pod stupni pak dojel Molnár a Horáček na Octáviích.

Sprintu nad 3500ccm3 vládly vozy DTM. S přehledem zvítězil Tomáš Kostka s Mercesem, před Sládečkou a Danišem na Audi A4 DTM. Další místa obsadili slovenští piloti Rosina, Konopka, Machánek, Liedel a Mikuláško. V kubatůře do 3500ccm3 slavili Jiří Mičánek, Petr Kačírek a mladší z rodu Mičánků Tomáš.

Divize 3 měla pro formulky do 1400ccm3 připraveny dva závody. Jan Skála zde přišel, viděl a zvítězil. Svůj první závod s formulí Gloria vyhrál a porazil i Tomáše Chabra a Jakuba Klášterku. Při druhém závodu své vítězství zopakoval a pořadí na dalších místech bylo stejné, jako při první jízdě.

Závody formule Renault zpestřily již tak našlapaný program. Dvoulitrové monoposty předváděly vyrovnané souboje. Dvě zlata zde vybojoval Estonec Korjus. Třetím místem potěšil své příznivce Adam Kout. Neztratil se ani Knoll a Palmi.

Zbytek brněnského programu obstaral rakouský Histo Cup a Youngtimer, kde bylo rozhodně na co koukat. Spletice vozů BMW, Alfa Romeo a v Histo Cupu pak Porsche 917, nebo Chevrolety.

Již nyní se můžeme na další pokračování republikových bojů MMČR na okruzích těšit do Mostu, kde se startuje o víkendu 15.-16. května.

Autor: Vláďa Rožánek/CZ  (Všechny články autora)
Rubrika: Okruhy  (Všechny články rubriky)

Článek publikován: 02.05.2010
Přečteno: 3272 x
Stránka aktualizována: 22.04.2021

Stránky vrchy.com jsou nezávislým informačním zdrojem o závodech do vrchu a na okruzích

[CNW:Counter] TOPlist