úvod | hledej | debata | forum | MMČR | MČR HA | foto | foto Fryba | video | LeMans/WEC | piloti a týmy | Evropa | inzerce | motorshop | historie | okruhy | odkazy

Nejlepší jezdci Berg Cupu se sešli ve Šternberku

Vyhlášení vítězů

Ročník 2005 v závodech automobilů do vrchu již skončil před několika týdny, slavnostní vyhlášení vítězů mají za sebou domácí i evropští jezdci a jedním z posledních významných seriálů, který na tuto významnou událost čekal až do uplynulého víkendu byl Berg Cup. Tento prestižní šampionát je možné chápat jako neoficiální mistrovství střední Evropy, zčásti kopíruje kalendář mistrovství Evropy, a tak přivedl jezdce na rakouský Rechberg, ve Šternberku na Ecce Homo či do slovenského Pezinku, kde se každoročně koná vrchařský závod Baba. Vzhledem k tomu, že již zmíněná trať Ecce Homo slavila v letošním roce sté výročí, byl to právě Šternberk, kde byl slavnostně ukončen Berg Cup roku 2005. Ještě před samotným vyhlášením proběhlo zasedání organizátorů všech závodů seriálu s formule 3000 Hermannem Waldym, který plní roli mluvčího jezdců, aby se dohodli na podobě šampionátu pro následující rok. Poté už nic nebránilo začátku galavečera. Kromě samotných jezdců byli přítomni opět zástupci pořadatelů, prezident Berg Cupu Ehrenfried Seitinger a zakončení sezony na domácí půdě Ecce Homo Šternberk si nenechal ujít ani pan Oldřich Vaníček, prezident Ústředního automotoklubu ČR. „Sto let závodní trati je úžasná historie, která nemá ve světě obdoby. Proto bych chtěl poděkovat všem organizátorům Ecce Homo za jejich práci a zároveň jim přeji spoustu dalších úspěšných let,“ uvedl Vaníček ve svém projevu. Poté přivítal piloty, mezi kterými nechyběli Hermann Waldy, čtyřnásobný vítěz Ecce Homo László Szász, Herbert Pregartner známý především díky svému speciálu Porsche 911 GT2 a řada dalších, kteří ovšem na nejlepší umístění nedosáhli. Bronzovou pozici si v průběhu sezony s velmi těsným náskokem vybojoval Andreas Marko z Rakouska, druhým v pořadí byl německý pilot Walter Struckmann a absolutním vítězem byl vyhlášen Jaroslav Krajči ze Slovenska, jehož formule 3000 byla v letošním roce opravdu velice nebezpečnou zbraní pro všechny soupeře. Z řad Čechů se Berg Cupu účastnil pouze Dušan Nevěřil s další F3000, který předváděl velmi dobré výkony, ale absence v některých závodech ho posunula až na celkové desáté místo.