úvod | hledej | debata | forum | MMČR | MČR HA | foto | foto Fryba | video | LeMans/WEC | piloti a týmy | Evropa | inzerce | motorshop | historie | okruhy | odkazy

Piergiorgio Bedini

Představujeme nejúspěšnější jezdce ME

Premiéru v závodech do vrchu si vyzkoušel Bedini, Ital s licencí Montecarla, v roce 2000 na Rechbergu. Nebyl však žádným začátečníkem, neboť v minulosti startoval v evropském mistrovství rally na voze stejné značky a typu, tedy s vozem Ford Escort RS Cosworth za Scuderii Jolly Club.

V roce 2001 se již muselo počítat s Bedinim jako s novou konkurencí, která myslím na příčku nejvyšší. Nejel všechny závody, přesto třikrát ve skupině N ve velké konkurenci zvítězil. nakonec z toho bylo celkově 10. místo v hodnocení ME.

S plnou silou se vrhl na letošní ročník seriálu ME. Třetí místo v Rechbergu vystřídala vítězství ve Španělsku a Portugalsku. Ve Šternberku podruhé prohrál, ale zároveň naposledy. Jeho spanilá jízda od vítězství k vítězství mu zajistila titul již po závodě St. Ursanne ve Švýcarsku, takže i přes absenci na slovenském podniku mohl závěrečný závod v Turckheimu vynechat. Získal dvakrát tolik bodů než loni a jeho první titul mu přinesl velkou radost.

Autor: Roman Krejčí  (Všechny články autora)
Rubrika: Piloti a týmy  (Všechny články rubriky)

Článek publikován: 03.12.2002
Přečteno: 6421 x
Stránka aktualizována: 22.04.2021