úvod | hledej | debata | forum | MMČR | MČR HA | foto | foto Fryba | video | LeMans/WEC | piloti a týmy | Evropa | inzerce | motorshop | historie | okruhy | odkazy

Slovakia Matador - Druhý trénink

Tisková zpráva

V druhom meranom tréningu si najlepšie počínal Giulio Regosa na Formule 3000

Pezinská Baba, 22.7.2006 – Najrýchlejší čas druhého meraného tréningu Majstrovstiev Európy v pretekoch automobilov do vrchu SLOVAKIA-MATADOR dosiahol Giulio Regosa z Talianska na monoposte Lola T96/50. So stratou 0,903 s za ním skončil najrýchlejší jazdec prvého meraného tréningu Fausto Bormolini na Lole Cossworth F3000. Ôsmy v celkovom poradí bol náš najlepší formulový pretekár Jaroslav Krajči, ktorý prvé tréningové kolo pre poruchu svojho vozidla nedokončil.

V kategórii N pretekov automobilov do vrchu si najlepšie počínal český reprezentant Vladimír Doubek, pred Nemcom Jorgom Weidingerom a našim reprezentantom Petrom Jureňom.

Výborne opäť zajazdila aj sestra minuloročného víťaza pretekov na Pezinskej Babe Angela Vilariňo zo Španielska, ktorá si oproti prvému kolu polepšila o viac ako tri sekundy a rovnako ako v prvom meranom tréningu skončila v celkovom poradí štrnásta.

Darilo sa aj jazdcovi Matador Motorsportu Štefanovi Rosinovi jun., ktorý na svojom automobile BMW M3 GTR skončil celkovo sedemnásty a oproti prvému kolu si polepšil o viac ako šesť sekúnd.

V súboji našich ústavných činiteľov si opäť lepšie počínal podpredseda NR SR Viliam Veteška, ktorý došiel do cieľa o necelých šesť sekúnd rýchlejšie ako prezident SR Ivan Gašparovič. Obaja politici súťažia na automobile Seat Leon 1,9 Turbo Diesel.

Súťaž automobilov Slovakia-Matador pokračuje zajtra o 9.00 prvým kolom riadnych pretekov Majstrovstiev Európy Slovakia Matador 2006.