úvod | hledej | debata | forum | MMČR | MČR HA | foto | foto Fryba | video | LeMans/WEC | piloti a týmy | Evropa | inzerce | motorshop | historie | okruhy | odkazy

Asociace vs. vrchy.com

Pár slov

Koncem roku 2002 jsme byli poctěni možností být jakýmsi mediálním partnerem nově vzniklé Asociace jezdců. Byli jsme rádi, protože jsme tím cítili nepřímou podporu našim stránkám. Bohužel jsme si v poslední době všimli, že Asociace jezdců, resp. její vedení, nás ignoruje a o svých dalších schůzkách či jiných informací nás přestalo informovat a beze slov nás takto jako partnera přestalo brát. Tato situace nás mrzí, ale chápeme ji a plně respektujeme. Vše má svou příčinu zřejmě v závodě v Náměšti nad Oslavou, kde jsme byli negativně hodnoceni řadou jezdců ohledně reakce na protesty v chápání tří závodních jízd. Nechceme se vracet zpátky a vířit polemiku, ale co nás potěšilo byla reakce několika předních jezdců, kteří celou záležitost vnímali minimálně stejně jako my a nebyli jsme tudíž za úplné blbce :-).

Co ovšem považuji za nutné zdůraznit je jedna věc, tykající se právě jezdců seskupených v Asociaci a našimi stránkami. Vzhledem k tomu, že někdy na začátku roku 2004 bylo údajně na Asociaci schváleno přidělení nějakých financí na pomoc při zajišťování provozu stránek www.vrchy.com, stále si řada jezdců myslí, že naše stránky jsou nějak sponzorovány Asociací. Tato možnost nám opravdu byla ústy Edy Patery nabídnuta, ovšem odmítli jsme ji z prostého důvodu - vzhledem k pracovní vytíženosti redakce jsme nemohli vzít na sebe zodpovědnost a povinnost vždy aktuálně informovat o všech závodech etc. Byla by to spíš práce na plný úvazek, než pro bezesné noci. Takže jednoduše řečeno, nikdo z redakce www.vrchy.com nedostal letos ani korunu z peněz Asociace jezdců. Uvádíme to zde proto, že se nám opravdu několikrát stalo, že si jezdci mysleli, že jsme nějak placeni Asociací. Omyl, provoz stránek je veskrze ztrátový dotovaný z našich kapes, byť máme jednoho sponzora, kterému i tímto děkujeme. Rozhodně si nestěžujeme, dělat stránky nás vždy bavilo a pokud budeme cítit zájem čtenářů, jezdců, pořadatelů i FASu, určitě nás další práce na internetu bude lákat a bavit. Nicméně při současné situaci, kdy jeden z dvojčlenné redakce přišel z finančních důvodů o přístup na internet a druhý z důvodu nutné rekonstrukce domu nemá tolik času, kolik by bylo třeba, je pak celkem logické, že stránky prožívají trochu útlumu. Budeme rádi, když bude vše takto chápáno a třeba naše stránky budou nadále fungovat a nezaniknou. Byť je situace na internetu dnes mnohem dále, než když jsme začínali. Řada pořadatelů má vlastní kvalitní webovské stránky, často kryté copyrightem (a také nezájmem o medializaci mimo své domovské stránky), takže zveřejňování výsledků, startovních listin a podobně již ztratilo „romantiku“ obvolávání ředitelů závodů, posílání faxů a konečně ruční přepisování výsledkových listin.

Budeme rádi, když se například emailem dozvíme názory jezdců (včetně dosud vždy spřízněné Asociace jezdců), fanoušků či pořadatelů na další setrvání našeho serveru na internetu v dosavadní formě, či nějakým způsobem zredukujeme jeho obsah a zaměříme se třeba i jiným směrem, než jsou současné závody do vrchu.

Děkujeme za každého návštěvníka stránek, který ocení nejen vysoce postavenou laťku, kterou jsme v minulosti postavili a kterou dokážeme i dnes zvládnout, ale chápe, že není jednoduše možné, vždy bez výjimky, věnovat činnostem na stránkách více než polovinu volného času po práci celoročně. Proto celkem vítáme znovuobnovení serveru www.dovrchu.cz, který byl dříve naším konkurentem. Jen nás trochu mrzí neznalost okolností, které vedli Asociaci jezdců k ukončení vztahů s námi a raději obnovili tento server, aniž by nás o ukončení spolupráce informovali. Nicméně místa je na internetu dost a každý by určitě rád viděl dva servery zabývající se kopcovou tématikou, takže je to zase krůček kupředu v medializaci kopců. Nebo ne? Těšíme se na vaše případné reakce či postřehy, které v zásadě ovlivní další existenci serveru www.vrchy.com.Autor: Roman Krejčí  (Všechny články autora)
Rubrika: Asociace jezdců  (Všechny články rubriky)
Článek publikován: 13.08.2004
Přečteno: 2619 x
Stránka aktualizována: 22.04.2021REDAKCE: Roman Krejčí All rights reserved, Ó 2002-2017


Stránky vrchy.com jsou nezávislým informačním zdrojem o závodech do vrchu a na okruzích

[CNW:Counter] TOPlist