úvod | hledej | debata | forum | MMČR | MČR HA | foto | foto Fryba | video | LeMans/WEC | piloti a týmy | Evropa | inzerce | motorshop | historie | okruhy | odkazy

Nutrend Racing zahájil sezónu v plném nasazení

Brno - Mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu

Šternberský tým mířil za prvními ostrými kilometry letošní sezóny v kompletní jezdecké sestavě spolu se všemi závodními speciály, které mechanici a závodní technici připravovali přes zimní přestávku. Na ověření jejich práce se těšili jezdci Tomáš Korený, Richard Meixner, Jiří Svoboda i Václav Janík a samozřejmě příznivci Nutrend Racing. První „vlaštovky“ s pozitivními informacemi přilétaly po roztočení motoru zbrusu nového sportovního prototypu Norma M20FC Honda ve specifikaci 2017: „Je to krasavice, do které se musí člověk zamilovat na první pohled. Nová specifikace Normy sebou přináší nižší váhu, lepší aerodynamiku a lepší „pracovní“ místo pro jezdce. Vůz je zcela nový a očekáváme velký přínos pro letošní závody na okruzích. Vůz je osazen motorem Honda s obsahem 2000ccm, tak aby bylo možné nasadit vůz v rámci sprintových a vytrvalostních závodů na okruhu. V plánu je ale také nasadit Normu na vybrané podniky závodů do vrchu,“ prozradil závodní technik Pavel Malý o novém stroji v barvách Nutrend Racing.

První svezení s dvoulitrovou Normou po brněnském okruhu obstaral Václav Janík na něhož navázal Richard Meixner a Tomáš Korený. Richard bude v letošní sezóně nejen testovat a učit se závodit na kopcích se sportovním prototypem, ale své jezdecké umění představí i při okruhových sprintech. Tomáš Korený bude partnerem Vaška Janíka při vytrvalostních okruhových kláních a i on bude mít během sezóny práci s hledáním optimálního nastavení při testování Normy M20FC/2017 Honda.

Sběr závodních dat, optimalizace nastavení podvozku, odladění posledních detailů před novou sezónou, to byl úkol Nutrend Racing pro čtyřdenní testování na Masarykově okruhu. Svůj prostor dostaly mimo novou Normu i vrchařské speciály Jiřího Svobody či Vaška Janíka a samozřejmě nemohl chybět ani desetiválcem poháněný cestovní speciál BMW M3 GTR. „Test podpořilo ideální počasí a jezdci tak mohli s fungující technikou proniknout do jezdecké pohody po dlouhé zimní pauze. Celý tým fungoval skvěle, Richardovi i Tomášovi se podařilo rychle najít společnou řeč s Normou a já jsem se za jejím volantem taky nesmírně bavil. Ještě máme před sebou práci s optimalizací nastavení podvozku, ale první kilometry ukázaly velký potenciál. Škoda, že nás zastavila v testování při sobotním závěrečném testu závada na motoru. Bohužel o apríl se nejednalo, budeme muset opravovat, ale i to k motorsportu patří…“ zhodnotil testovací část Václav Janík.

Závodní tečka za testovacím programem v podobě vrchařského závodu, vedoucího tradičně do protisměru brněnského automotodromu, posloužila týmu pro přímé srovnání sil s konkurencí. Se získanými zkušenostmi z čerstvě skončeného testu se na start závodu postavila trojice Václav Janík, Karel Hubáček a Jiří Svoboda. Úvod letošní sezóny přilákal kompletní českou špičku a očekával se tuhý boj ve všech skupinách i divizích. Karel Hubáček s BMW M3 GTR startoval ve skupině E1. Během závodů zajel dvakrát shodně jako pátý v pořadí své skupiny: „Pro mě jsou závody relax. Za volantem se bavím a absolvovaný program s týmem při testu jsem chtěl zužitkovat při závodě. Moje rychlost nestačila na lepší než páté místo, ale i tak jsem spokojený. BMW fungovalo, já jsem se bavil, takže jsem si splnil svůj cíl pro tento závod,“ završil svoje první letošní vystoupení za volantem Karel Hubáček.

Václav Janík nastoupil v rámci divize 3 s Normou M20FC TURBO. Při obou závodech se v těsném souboji přetahoval s Davidem Komárkem o nejrychlejšího pilota ve skupině E2-SC: „Během celého závodu jsme se snažili najít správnou kombinaci nastavení podvozku a volby správných pneumatik. Pohybovali jsme se na hranici času jedné minuty. Dvakrát jsme dokonce tuto metu překonali a i díky tomu jsme zvládli pokořit Davida Komárka. V celkovém hodnocení závodu jsme skončili na absolutním druhém místě za Milošem Benešem, kterému netradiční závod do vrchu na brněnském okruhu sedl nejvíce. S celým závodním dnem jsem spokojený, máme spoustu nových zkušeností a před začátkem vrchařské sezóny v rámci Evropského poháru jsme plně připraveni. Nyní nás čeká okruhový závod na Hungaroringu, před nímž máme ještě v plánu dále testovat,“ svěřil se po prvním letošním závodě Václav Janík. Ve stejné skupině E2-SC, ovšem ve třídě do 2000ccm obsahu motoru, startoval i Jiří Svoboda se svojí Normou M20F: „Před sezónou jsme provedli úpravy na motoru a čekáme, jak se zrychlíme. Dnešní závod je především pro ověření funkčnosti, ale samozřejmě nás zajímá srovnání se soupeři.“ Jeho snaha, i přes jezdcovo silné nachlazení, přinesla dvojí zisk třetího místa v hodnocení dvoulitrové třídy.

Tým Nutrend Racing má tedy za sebou start do nové sezóny v níž bude opět bojovat na dvou frontách. Mimo účast v Evropském poháru FIA v rámci vrchů pojede i na okruzích s Normou M20FC/2017. V Brně se představil tým v plné síle se všemi jezdci nejen při testování, ale i při závodě do vrchu. Že se jednalo o opravdu plné nasazení svědčí i fakt, že odloučená jednotka týmu bojovala s KTM X-BOW při pohárovém závodě na Slovakiaringu, kde posádka Martin Kalvas, Martin Kalvas jun., Peter Rusín a Václav Fibich vybojovala pro Nutrend Racing čtvrtou příčku a potvrdila, tak vydařený vstup do sezóny celého týmu. Dalším závodem bude pro Nutrend Racing maďarská zastávka na Hungaroringu při úvodním podniku českého okruhového šampionátu.Autor: Janík Motorsport/CZ  (Všechny články autora)
Rubrika: Mezinárodní mistrovství ČR  (Všechny články rubriky)
Článek publikován: 04.04.2017
Přečteno: 1904 x
Stránka aktualizována: 22.04.2021

Související články:REDAKCE: Roman Krejčí All rights reserved, Ó 2002-2017


Stránky vrchy.com jsou nezávislým informačním zdrojem o závodech do vrchu a na okruzích

[CNW:Counter] TOPlist